Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen » Herman Hendrik - Herman Heinrich Hölscher (1895-1967)

Persoonlijke gegevens Herman Hendrik - Herman Heinrich Hölscher 


Gezin van Herman Hendrik - Herman Heinrich Hölscher

Hij is getrouwd met Anna Maria Wilhelmina Beddinkhaus.

Zij zijn getrouwd op 11 november 1915 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, hij was toen 20 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Herman Hendrik - Herman Heinrich Hölscher?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Herman Hendrik - Herman Heinrich Hölscher

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen



  1. https://www.drentsarchief.nl/onderzoeken/genealogie/persons Bron=Bevolkingsregisters gezinskaart 1918-1936 https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/14518154 Johan Bernard (Broer) Berens CBB134 https://fjmblom.mijnweb.site/
    Pauline Berens: Genealogienetwerk zus Greetje Berens voorheen EemslandBoekweitBoerenImmigratie
    https://www.genealogieonline.nl/the-dutch-connection/I21292.php
  2. Johan Bernard (Broer) Berens CBB134
    Diakonessenhuis
  3. Herman Heinrich Hölscher (1895-1967) bidprentje
    https://www.online-begraafplaatsen.nl/graf/1379391/2145432/Anna-Maria-Willemina-Beddinkhaus-1896-1985
  4. https://www.drentsarchief.nl/onderzoeken/genealogie/persons Bron=Bevolkingsregisters
    gezinskaart 1918-1936 Johan Bernard (Broer) Berens CBB134 https://www.drentsarchief.nl/
    Huwelijk, Emmen, 11-11-1915, aktenummer 232

    Bruidegom: Herman Heinrich Hölscher, geboren te Emmen; leeftijd: 20 jaar; beroep: arbeider , zoon van Johann Bernard Hölscher, beroep: arbeider en Maria Adelheid Pranger, beroep: arbeider
    Bruid: Anna Maria Willemina Beddinkhaus, geboren te Emmen; leeftijd: 19; beroep: arbeidster , dochter van Hermannus Beddinkhaus, beroep: arbeider en Henderica Maatje, beroep: arbeider .

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 april 1895 lag rond de 6,7 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
  • De temperatuur op 11 november 1915 lag tussen 3,8 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
    • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
    • 17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
    • 25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
    • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
    • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
  • De temperatuur op 30 mei 1967 lag tussen 8,2 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (54%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 18 maart » De Liberiaanse tanker Torrey Canyon loopt ten zuiden van Engeland op de rotsen, wat leidt tot een grote milieuramp, de eerste grote olievervuiling op zee.
    • 28 mei » Doelman Frans de Munck neemt op 44-jarige leeftijd afscheid van het voetbal tijdens een vriendschappelijke duel tussen Vitesse en 1. FC Köln.
    • 12 juli » Rassenrellen beginnen in Newark New Jersey. De rellen duren vier dagen en 27 mensen komen om.
    • 5 augustus » Het Pink Floyd album The Piper at the Gates of Dawn komt uit in het Verenigd Koninkrijk.
    • 21 september » De kleurentelevisie wordt voor de eerste keer aan het grote publiek getoond tijdens de elektronicabeurs Firato in Amsterdam.
    • 29 november » Robert McNamara kondigt aan dat hij zal vertrekken als minister van Defensie, en president van de Wereldbank zal worden. Dit is het gevolg van zijn advies aan president Lyndon B. Johnson eerder die maand, om het aantal troepen in Vietnam te bevriezen, het bombarderen te beëindigen, en het vechten aan Zuid-Vietnam over te laten.
  • De temperatuur op 3 juni 1967 lag tussen 8,7 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Ľubomír Faktor, Slowaaks voetballer
    • 31 mei » Oprichting van het bisdom Hasselt in België.
    • 26 juni » Paus Paulus VI creëert 27 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Nederland Giuseppe Beltrami, de Belgische diplomaat Maximilien de Furstenberg en de Poolse aartsbisschop van Krakau Karol Wojtyła.
    • 8 oktober » Che Guevara wordt in Bolivia gevangengenomen.
    • 28 november » Ontdekking van de eerste pulsar, door Jocelyn Bell Burnell en Antony Hewish.
    • 14 december » Koning Constantijn II van Griekenland vlucht naar Italië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hölscher


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I21292.php : benaderd 18 oktober 2026), "Herman Hendrik - Herman Heinrich Hölscher (1895-1967)".