Navorska tree » Grietje Brouwer (1883-1957)

Persoonlijke gegevens Grietje Brouwer 


Gezin van Grietje Brouwer

Zij is getrouwd met Wubbe Schoenmaker.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1905 te Vlagtwedde, provincie Groningen, zij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Wubbe Schoenmaker  1908-< 2019


Notities over Grietje Brouwer

Grietje Brouwer

Source: Author: Peters, Roger, Title: "Roger and Marilyn Coeling Peters, Ancestors and Related Families," (Publication location: Woodbury, MN, Publisher: WorldConnect at RootsWeb.com, Publicaton date: v July MMXVII), Repository: The Cloud

Link: https://wc.rootsweb.com/cgi-bin/igm.cgi?op=GET&db=rptrs&id=I59974

"... Grietje Brouwer 1 2 Sex: F Birth: 01 JAN 1883 in Jipsinghuizen, Vlagtwedde, Groningen, Netherlands 3

Occupation: Housemaid 06 MAY 1905

Death: 10 OCT 1957 in Jipsinghuizen, Vlagtwedde, Groningen, Netherlands 4 Note: Grietje and her older brother, Albert, were both born on New Year's Day.

Father: Wubbe Wijbes Brouwer b: 28 JAN 1844 in Vlagtwedde, Groningen, Netherlands
Mother: Zwaantje Kielema b: 21 MAY 1850 in Stadskanaal, Onstwedde, Groningen, Netherlands

Marriage 1 Wubbe Schoenmaker b: 18 JAN 1880 in Kopstukken, Onstwedde, Groningen, Netherlands Married: 06 MAY 1905 in Vlagtwedde, Groningen, Netherlands 5

Children

1. Wubbe Schoenmaker b: 26 MAR 1908 in Vlagtwedde, Groningen, Netherlands
2. Zwaantje Schoenmaker b: 25 NOV 1914 in Vlagtwedde, Groningen, Netherlands
3. Jantje Schoenmaker b: 31 AUG 1910 in Vlagtwedde, Groningen, Netherlands
4. Jan Schoenmaker b: 23 JAN 1906 in Kopstukken, Onstwedde, Groningen, Netherlands

Sources:

1. Title: AlleGroningers.nl Page: Aktedatum 02-01-1883; Geboortedatum 01-01-1883; Geboorteplaats Jipsinghuizen gem. Vlagtwedde;

Kind Grietje Brouwer; Geslacht v;
Vader Wubbe Brouwer; Leeftijd 38 jaar; Beroep arbeider;
Moeder Zwaantje Kielema; Beroep arbeidster;

Bron Geboorteregister Vlagtwedde 1883; Aktenummer 1

2. Title: AlleGroningers.nl Page: Registratiedatum 31-08-1910 Geboorte 31-08-1910 Jipsingboertange gem. Vlagtwedde

Kind Jantje Schoenmaker Geslacht v
Vader Wubbe Schoenmaker Leeftijd 30 jaar Beroep landbouwer
Moeder Grietje Brouwer;

Bron Geboorteregister Vlagtwedde 1910 Aktenummer 177

3. Author: Roger Peters Title: Estimated date Note: Source Medium: Other

4. Title: AlleGroningers.nl Page: Aktedatum 11-10-1957; Overlijden: 10-10-1957 Jipsingboertange gem. Vlagtwedde;

Overledene Grietje Brouwer; Geslacht v; Leeftijd 74 jaar; Geboorteplaats Vlagtwedde;
Relatie Wubbe Schoenmaker; Relatietype echtgenoot;
Vader Wubbe Brouwer;
Moeder Zwaantje Kielema;

Bron Overlijdensregister Vlagtwedde 1957; Aktenummer 69

5. Title: AlleGroningers.nl Text: Huwelijk 06-05-1905 Vlagtwedde;

Bruidegom Wubbe Schoenmaker, boerenknecht; Geboren Onstwedde; Leeftijd 25 jaar;
Vader bruidegom Jan Schoenmaker, arbeider;
Moeder bruidegom Jantje Scheper;
Bruid Grietje Brouwer, dienstmeid; Geboren Vlagtwedde; Leeftijd 22 jaar;
Vader bruid Wubbe Brouwer;
Moeder bruid Zwaantje Kielema;

Bron Huwelijksregister Vlagtwedde 1905; Aktenummer 22"
<>

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Brouwer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Brouwer

Grietje Brouwer
1883-1957

1905

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 januari 1883 lag rond de 10,7 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
    • 11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
    • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
  • De temperatuur op 6 mei 1905 lag tussen 9,1 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
    • 5 september » Einde van de Russisch-Japanse Oorlog, bij het tekenen van het Verdrag van Portsmouth. Dit was ten gunste van Japan.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
  • De temperatuur op 10 oktober 1957 lag tussen 8,9 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,1 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Guust Flater verschijnt voor het eerst in het weekblad Robbedoes.
    • 3 maart » Corry Brokken wint het Eurovisiesongfestival met het liedje 'Net als toen'.
    • 1 juli » De Koning Boudewijnbasis wordt geopend.
    • 16 juli » Bij Biak, Nieuw-Guinea verongelukt KLM-vlucht 844, de Neutron, kort na het opstijgen. 58 van de 68 mensen aan boord komen om.
    • 4 oktober » Lancering Spoetnik I; begin van de space race.
    • 31 oktober » Stroomuitval in Minnesota, waardoor een van de patiënten van Dr. Lillihei sterft en zijn vriend Earl Bakken gestimuleerd wordt de pacemaker uit te vinden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Brouwer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Brouwer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Brouwer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Brouwer (onder)zoekt.

De publicatie Navorska tree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
David Allen Navorska, "Navorska tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/navorska-tree/I40783.php : benaderd 3 mei 2025), "Grietje Brouwer (1883-1957)".