Navorska tree » Fritz Albert Alwood (1897-1990)

Persoonlijke gegevens Fritz Albert Alwood 


Gezin van Fritz Albert Alwood

Hij is getrouwd met Lola Mae Woodcock.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1918 te fortasse, somewhere in AB, hij was toen 21 jaar oud.

Fritz Albert Alwood oo Lola Mae Woodcock

Marriage source: Klaus, Terry, The Family Alwood, (Sacramento CA, T.K., June 1991), pg 99 <>

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Lyle Freemont Alwood  1923-1990 
  3. (Niet openbaar)
  4. John William Alwood  1924-2004 
  5. (Niet openbaar)
  6. Harry Roger Alwood  1929-1977


Notities over Fritz Albert Alwood

Fritz Albert Alwood

Source: Klaus, Terry, The Family Alwood, June 1991, pg 99, for name, dob, town of birth, dod.

Residences: 13Mar1897 - Tulahoma, TN
Michigan
High River, Alberta
Edgerton, Alberta

1900 12th Civil Dist., Hickman Co., TN Soundex, T1072-4, Vol 34, E.D. 48 Sheet 8 Line 72?

'Alwood, Mont_, white, b. May 1864, ae 36, b. TN
Jennie, wife, b. Jun 1870, ae 30, b. TN
...
Frits, son, b. May 1897, ae 3, b. TN'

Military: WWI - 1918 - Canadian Army - he did not go overseas.

1911 - Moved to south of Edgerton, Alberta 1922 - Moved from Alberta to Terrace, B.C.

Morgan, Mildred, e-mail to David A. Navorska, (New Orleans LA, M.M., 5 S MM)

'Uncle Fritz was a very talented person, musically and artistically. I have a coffee table, handmade by him, with a mosaic design in the top made of various shades of woods. There is a table just like mine in the museum in Edgerton,Alberta, which was where Uncle Fritz settled. He has on son still living, Bill Alwood, who lives in Red Deer, Alberta. At Esther Alwood's house in Edgerton, there is a violin hanging on the wall. Uncle Fritz made it by hand and playedit in the local band. I think he was fascinating. I wish I had known him, but I never got to meet him.

I don't think any more was heard of Fritz Wrought after the Alwoods left his land. ...' <>

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Fritz Albert Alwood?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Fritz Albert Alwood

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Fritz Albert Alwood


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 maart 1897 lag rond de 2,8 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
      • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
      • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
      • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
      • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
      • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • De temperatuur op 9 mei 1918 lag tussen 8,3 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
      • 24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
      • 9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
      • 2 november » In Duitsland breekt een algehele opstand uit die bekend wordt als de Novemberrevolutie, met als hoogtepunt het afzetten van de Duitse keizer Wilhelm II en de vorming van een democratische republiek.
      • 9 november » Novemberrevolution, de Duitse keizer Wilhelm II treedt gedwongen af, einde van het Duitse Keizerrijk; zowel de Duitse Republiek als de Radenrepubliek worden uitgeroepen.
      • 10 november » Wilhelm Groener sluit met de nieuwe rijkskanselier Friedrich Ebert het zgn. "Ebert-Groener-pact".
    • De temperatuur op 19 februari 1990 lag tussen 4,7 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was -0.1 mm neerslag. Er was 5,2 uur zonneschijn (51%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
      • 13 maart » George H.W. Bush, president van de Verenigde Staten, maakt een einde aan het vijf jaar oude handelsembargo tegen Nicaragua.
      • 6 juli » Na wekenlang protest treedt Petar Mladenov, de president van Bulgarije, af.
      • 29 augustus » In Wenen wordt door tien olieministers van de OPEC een akkoord bereikt om voor de duur van de Golfoorlog de overeengekomen productieplafonds voor olie op te heffen. De prijs van een vat ruwe olie daalt zo met ongeveer twee dollar per vat.
      • 18 september » Tijdens een zitting in Tokio wijst het Internationaal Olympisch Comité de organisatie van de Spelen in 1996 toe aan de Amerikaanse stad Atlanta.
      • 25 oktober » De Albanese schrijver Ismail Kadare vraagt politiek asiel aan in Frankrijk.
      • 28 oktober » In Ivoorkust boekt de aftredende president Félix Houphouët-Boigny een ruime verkiezingsoverwinning.
    • De temperatuur op 22 februari 1990 lag tussen 3,5 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (85%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
      • 14 april » Tanks en pantservoertuigen trekken de straten in van Jerevan, hoofdstad van de Sovjet-republiek Armenië, nadat een ongeveer duizendkoppige menigte had geprobeerd het hoofdkwartier van de KGB te bestormen.
      • 25 juli » In Zimbabwe wordt de noodtoestand, die sinds 1965 van kracht was, door de regering opgeheven.
      • 12 augustus » De Belg Thierry Boutsen wint de Grand Prix van Hongarije en behaalt zo zijn derde overwinning in de Formule 1.
      • 17 oktober » De Rode Duivels verliezen in Cardiff hun eerste wedstrijd in de voorronde van het Europees kampioenschap voetbal tegen Wales met 3-1.
      • 28 oktober » In Ivoorkust boekt de aftredende president Félix Houphouët-Boigny een ruime verkiezingsoverwinning.
      • 7 november » Het militaire regime in Birma bedient zich van "genadeloze repressie", stelt mensenrechtenorganisatie Amnesty International in een rapport.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Alwood

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Alwood.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Alwood.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Alwood (onder)zoekt.

    De publicatie Navorska tree is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    David Allen Navorska, "Navorska tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/navorska-tree/I329.php : benaderd 30 april 2025), "Fritz Albert Alwood (1897-1990)".