Stamboom Naessens » Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet)) (1845-1931)

Persoonlijke gegevens Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet)) 

  • Hij is geboren op 18 juni 1845 in MEERDONK.Bron 1
    In 't jaer achttien honderd vijf en veertig den negentienden juny ten zes ueren namiddag voor ons Petrus Jacobus Braem burgemeester ambtenaar van den burgerstaet der gemeente van Vracene arrondissement administratif van Sint Nicolaes provincie van Oostvlaenderen is gekomen Sebastianus Mingeroedt oud zeven en veertig jaren geboren te Kemseke werkman woonende te Meirdonck op den zandlooper denwelken ons heeft vertoond een kind van het mannelijk geslacht geboren den achttienden dezer maand ten tien ueren s'avonds van hem vertoonder en van Virginia Rotthier zijne vrouw geboren te Meirdonck onder Vracene, aen hetwelk hij heeft verklaerd te geven den voornaem van Leonardus de gezeyde verklaring en vertooning gedaen ten bijwezen van Antoon Joly oud acht en dertig zeg acht en zestig jaren veldwagter en Dominicus Apers oud tweeenvijftig jaren secretaris beyde te Vracene woonende die dezen akt met ons hebben geteekend verklarende den comparant niet te konnen teekenen uyt hoofde van ongeleerdheyd na dien er hun de voorlezing van was gedaen.

    gebeurtenis: birth registration [19 juni 1845] (SOUR:
    - 2 CONC RABW. B.S. Vrasene Geboorteakte Nr. 18 Film Nr. 1139442.)
    Tijdstip: 22:00
  • Registratie van geboorte op 19 juni 1845.Bron 1
    Antoine (Antoon) Joly was hierbij getuige.
    Dominicus Apers was hierbij getuige.
  • Woonachtig:
    • Zandloper, MEERDONK.Bron 1
    • tot 1931: KIELDRECHT.
  • Hij is overleden op 30 december 1931 in KIELDRECHT, hij was toen 86 jaar oud.Bron 2
    Akte 46. Voor Louis Van Overloop burgemeester ambtenaar van de burgerlijke stand te Kieldrecht om 10 uur.
    De getuigen zijn dochters van de overledene.
    Tijdstip: 07:00
  • Registratie van overlijden op 30 december 1931.Bron 2
    Julie Megroedt (Mingeroet) was hierbij getuige.
    Stephanie Megroedt (Mingeroet) was hierbij getuige.
  • Een kind van Sebastianus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet)) en Virginia Rotthier
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 december 2025.

Gezin van Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet))


Notities over Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet))

Gehuwd 26 juni 1875, Kieldrecht, met Clementina Ivens, geboren 14 augustus 1852 - Kieldrecht, (Geneanet: Lode Maes)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet))?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet))

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet))


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. rijksarchief Beveren geboorteregister akte 86 van Leonardus Megroedt
    2. FamilySearch digitaal, overlijdensregister 1931, akte 46 van Leonardus Mingeroet

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 18 juni 1845 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Florida wordt toegelaten als de 27ste staat van de VS.
      • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
      • 17 juni » In 's-Hertogenbosch verschijnt het eerste nummer van het dagblad De Tijd, dat toen driemaal per week uitkwam.
      • 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
      • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
      • 29 december » Texas ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt daarmee toe als 28e staat van de Unie.
    • De temperatuur op 30 december 1931 lag tussen -2,0 °C en 2,0 °C en was gemiddeld -0,3 °C. Er was 6,2 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
      • 26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
      • 23 maart » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot apostolisch delegaat in Brits-Indië.
      • 31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
      • 13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
      • 28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
      • 26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Megroedt (Mengeroet- Mingeroet))


    De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I6076.php : benaderd 4 maart 2026), "Leonardus Megroedt (Mengeroet- Mingeroet)) (1845-1931)".