De temperatuur op 24 april 1918 lag tussen 7,5 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
9 april » Letland verklaart zich onafhankelijk.
9 april » Succesvolle Duitse aanval in Vlaanderen.
9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
9 november » Novemberrevolution, de Duitse keizer Wilhelm II treedt gedwongen af, einde van het Duitse Keizerrijk; zowel de Duitse Republiek als de Radenrepubliek worden uitgeroepen.
9 december » Oprichting van de Finse Nationale Coalitiepartij.
Dag van overlijden 22 april 2013
De temperatuur op 22 april 2013 lag tussen -1,8 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
13 mei » Voetballer Mbaye Leye van Zulte Waregem wordt verkozen tot beste speler van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League en wint de Ebbenhouten Schoen.
26 mei » Go Ahead Eagles promoveert na een afwezigheid van zeventien jaar naar de Eredivisie.
26 juni » Tsachia Elbegdorzj wordt met een kleine meerderheid van de stemmen herkozen als president van Mongolië. Hij verslaat onder anderen voormalig worstelkampioen Bat-Erdene Badmaanjamboegin van de Mongoolse Volkspartij.
18 augustus » De Sakurajima-vulkaan, in het zuiden van Japan, legt een dikke laag as over de stad Kagoshima.
19 oktober » Vijf winkels en elf woningen in het centrum van Leeuwarden, waaronder het geboortehuis van Mata Hari, worden door brand getroffen. Bij de brand valt een dode.
25 december » Rusland leent buurland en bondgenoot Wit-Rusland in 2014 een bedrag van 1,5 miljard euro, zo maakt de Russische president Vladimir Poetin bekend na overleg met zijn Wit-Russische collega Aleksandr Loekasjenko.
Dag van begraven 26 april 2013
De temperatuur op 26 april 2013 lag tussen 4,3 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 7,0 mm neerslag gedurende 6,5 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
17 januari » Lance Armstrong geeft in een interview met Oprah Winfrey toe dat hij jarenlang doping heeft gebruikt tijdens zijn carrière als wielrenner.
19 januari » De Fransman Stéphane Peterhansel wint voor de elfde keer de Dakar-rally. Hij wint de 34e editie in een Mini. Bij de motoren is de overwinning voor zijn landgenoot Cyril Despres.
19 januari » In Genève komen 140 landen tot een akkoord over een internationale conventie die het industriële gebruik en de uitstoot van kwik moet verminderen.
15 april » Bij twee explosies tijdens de Boston Marathon vallen drie doden en meer dan honderd gewonden.
20 juli » In Barcelona behaalt de Amerikaanse Haley Anderson de wereldtitel bij zwemmen in open water op de 5 kilometer.
29 september » Drugshandelaars in Bolivia gooien meer dan een miljoen dollar als betaling voor verdovende middelen uit een vliegtuig, zo'n 100 kilometer ten oosten van Santa Cruz de la Sierra.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Patrick Crooijmans, "Mannen van Croy", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/mannen-van-croy/I4888.php : benaderd 12 februari 2026), "Anna Maria Adeleida "An" Croijmans (1918-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.