De temperatuur op 29 december 1939 lag tussen -5,1 °C en -0,8 °C en was gemiddeld -3,3 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 3,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
15 maart » Duitse troepen bezetten Praag, waarna het resterende deel van Tsjechië met weinig weerstand wordt geannexeerd door het Derde Rijk en herbenoemd tot het Protectoraat Bohemen en Moravië. Slowakije heeft zich de dag voordien met de hulp van Hitler onafhankelijk verklaard, waarna het een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
17 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub GD Estoril-Praia.
28 augustus » In Nederland wordt de algemene mobilisatie afgekondigd.
2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
10 september » Canada verklaart Duitsland de oorlog.
8 november » In München ontsnapt Hitler aan een door Georg Elser gepleegde bomaanslag in de Bürgerbräukeller.
Trouwdag 22 september 1962
De temperatuur op 22 september 1962 lag tussen 9,8 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 1,4 uur zonneschijn (11%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
12 februari » De Deense overheid legt beslag op een van de zendschepen van zeezender Radio Mercur.
16 april » Bob Dylan zingt Blowin' in the Wind voor het eerst voor publiek in een zaaltje in Greenwich Village, New York.
1 juli » Onafhankelijkheid van Rwanda en Burundi.
24 oktober » Begin van de zeeblokkade bij Cuba door Amerikaanse marineschepen tijdens de Cubacrisis.
8 november » In de wijk Dieze te Zwolle wordt de miljoenste naoorlogse woning van Nederland opgeleverd, namelijk Hogenkampsweg 139.
30 november » U Thant wordt secretaris-generaal van de Verenigde Naties.
Dag van overlijden 18 september 2000
De temperatuur op 18 september 2000 lag tussen 12,2 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (42%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
6 februari » Zwemmer Ian Thorpe scherpt in Berlijn zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 1.41,10.
10 maart » De NASDAQ bereikt 5048.62, haar hoogste waarde ooit.
29 april » Opening van Plopsaland De Panne in De Panne. Het is het eerste Plopsa-park.
8 juli » Lars Frölander scherpt bij de EK zwemmen in Helsinki het Europees record op de 100 meter vlinderslag aan tot 52,23.
2 november » Het ISS wordt vanaf nu permanent bewoond.
28 november » Het Nederlandse parlement stemt in met een wetsvoorstel om euthanasie te legaliseren; Nederland is daarmee het eerste land ter wereld waar hulp bij zelfdoding onder bepaalde voorwaarden niet meer strafbaar is.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Patrick Crooijmans, "Mannen van Croy", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/mannen-van-croy/I3702.php : benaderd 8 oktober 2026), "Johanna Maria Crooijmans (1939-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.