Mannen van Croy » Maria Helena Crooijmans (1872-1913)

Persoonlijke gegevens Maria Helena Crooijmans 

  • Zij is geboren op 20 januari 1872 in Sambeek.Bron 1
    geboren op 20 januari 1872 om 4 uur 's morgens
    getuigen: Jacobus Willems van Dijk, 49, landbouwer en Jacobus Boumans, 32, bakker
  • Zij is overleden op 4 augustus 1913 in Sambeek, zij was toen 41 jaar oud.Bron 2
    overleden op maandag 4 augustus 1913 Sambeek
    Plaats: Sambeek, bron: BHIC
    Burgerlijke Stand Overlijden, aktenummer: 32 opgemaakt op: 5-8-1913
    Overleden: Maria Helena Crooijmans, 41 jaar
    Geboorteplaats overledene: Sambeek
    Woonplaats overledene: Sambeek
    Relatie: echtgenote van Johannes Lambertus van Dijk
    Datum overlijden: 4-8-1913
    dochter van
    Vader: Jan Crooijmans
    Moeder: Hendrika Willems
    -------------------------------------------
    Bron:
    BS-O Sambeek 1811-1942
  • Een kind van Johannes Crooijmans en Hendrika Willems
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 februari 2008.

Gezin van Maria Helena Crooijmans

Zij is getrouwd met Johannes Lambertus van Dijk.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1897 te Oploo, Sint Anthonis en Ledeacker, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Bron: RANB inventarisnummer: 6021 plaats: Oploo
Burgerlijke Stand: huwelijk , aktenummer: 1, datum: 24-4-1897
BRUIDEGOM: Johannes Lambertus van Dijk
geboorteplaats bruidegom: St. Anthonis
BRUID: Maria Helena Crooijmans
geboorteplaats bruid: Sambeek
Vader bruidegom: Cornelis van Dijk
Moeder bruidegom: Carolina van Doren
Vader bruid: Jan Crooijmans
Moeder bruid: Hendrika Willems
Opmerkingen: Bruidegom geboren circa 1871 Bruid geboren circa 1872,

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Helena Crooijmans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Helena Crooijmans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Helena Crooijmans

Maria Helena Crooijmans
1872-1913

1897

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Maria Helena Crooijmans



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. RANB, BS Sambeek, geboorteakte nr. 6, 21 januari 1872
    2. BHIC ISIS

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 januari 1872 lag rond de -0,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
      • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
      • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
      • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
      • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.
    • De temperatuur op 24 april 1897 lag rond de 10,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
      • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
      • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
      • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
      • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
      • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
    • De temperatuur op 4 augustus 1913 lag tussen 9,8 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 2,0 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 30 maart » In 's-Heerenberg wordt door Johan Burgers Burgers zoo geopend. Later verhuisde deze dierentuin naar Arnhem.
      • 14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
      • 29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
      • 14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
      • 21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
      • 24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Crooijmans


    De publicatie Mannen van Croy is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Patrick Crooijmans, "Mannen van Croy", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/mannen-van-croy/I2450.php : benaderd 27 december 2025), "Maria Helena Crooijmans (1872-1913)".