Mannen van Croy » Hendrik Croijmans (1836-????)

Persoonlijke gegevens Hendrik Croijmans 

  • Hij is geboren op 1 maart 1836 in Horst en Sevenum.Bron 1
    Aangifte door Jan Croijmans, 35 jaar oud, landbouwer, wonende te Sevenum.
    Om 4 uur in de namiddag geboren
    Getuigen:
    - Matthijs Lucassen, 43 jaar, daglooner, wonende te Sevenum
    - martin Philipsen, 46 jaar, daglooner, wonende te Sevenum
    Tijdstip: 16:00
  • Beroep: herder.
  • Een kind van Johannes (Jan) Croijmans en Margaretha Derix (Derks)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 februari 2006.

Gezin van Hendrik Croijmans


Notities over Hendrik Croijmans

naam: Croijmans, Hendrik
geboorteplaats en datum: Sevenum, 1 maart 1836
woonplaats: Kaldenkirchen (D)
beroep: landbouwer
naam en voornaam vader: -, Jan
naam en voornaam moeder: Derix, Margaretha
woonplaats ouders: Sevenum
beroep vader: landbouwer
lengte (omgerekend): 1m 667 1/2 mm
signalement
aangezicht: ovaalvoorhoofd: smal
ogen grijsneus: groot
mond: grootkin: rond
haar: blondwenkbrauwen: blond
inventaris nummer: 9529
bijzonderheden: vrijgesteld voor één jaar wegens broeder in dienst
bron: RAL, klapper militie 1815-1913

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Croijmans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Croijmans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Croijmans


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Hendrik Croijmans



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. RAL, BS Horst, geboorteakte nr. 54, 2 maart 1836

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 maart 1836 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken hagel bui. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
      • 6 maart » Val van Fort Alamo
      • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
      • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
      • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
      • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Croijmans


    De publicatie Mannen van Croy is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Patrick Crooijmans, "Mannen van Croy", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/mannen-van-croy/I1843.php : benaderd 27 december 2025), "Hendrik Croijmans (1836-????)".