In Cruce Salus » Allardus "Elardus" Andries de Winkel (1740-1811)

Persoonlijke gegevens Allardus "Elardus" Andries de Winkel 


Gezin van Allardus "Elardus" Andries de Winkel

Hij is getrouwd met Dieuke Offringa.

1. m Andries Allardus de WINKEL (zie IVa).
2. m Durk Allardus de WINKEL, schipper, geboren op 02-04-1781 te Huizum (FR), gedoopt (Herv.) op 22-04-1781 te Huizum (FR), overleden op 06-03-1846 te Grouw (FR) op 64-jarige leeftijd. Volgens de overlijdensacte was Durk ongehuwd. De acte vermeldt als geboorteplaats Dokkum. Durk treedt regelmatig op als getuige bij de geboorte- of overlijdensaangifte van kinderen van zijn broer Andries.

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1774 te Reduzum, Friesland, Nederland.


Kind(eren):

  1. Andries de Winkel  1778-1827 


Notities over Allardus "Elardus" Andries de Winkel

Het overlijden van Allardus wordt door zijn beide zoons Andries (33 jaar) en Durk (30) aangegeven. De toevoeging van het patroniem "Allardus" bij hun grootvader is opvallend; de opgegeven leeftijd (moet zijn 71 i.p.v. 73 jaar) correspondeert niet met het geboortejaar. Uit de Speciecohieren van Idaarderadeel blijkt dat Allardus vanuit Lekkum naar Grouw is gaan wonen. In 1792 is vermeld:
"No 65 Roelof Roelofs ... woont nu op no 37 Pag: 32
in plaats Alardus Andries van Lekkum bin: ..."
Volgens de Speciecohieren van Leeuwarderadeel blijkt dat Allardus tussen 1787 en 1791-2 te Lekkum onder (huis?)nummer 48 heeft gewoond:
"48 Sybren Jans Erven, vertrokken ...
nu Allardus Andries van onder Huijsum van ... 115",
vanaf 1778 te Huizum:
"115 Allardus Andries van Goutum N 6",
en vanaf zijn huwelijk (1775) te Goutum:
"6 Tjerk Oenes vertrokken na Warraga, nu
Alardus Andries van Rodahuisum".
Voorts is uit de Speciecohieren af te leiden dat Allardus boer was; de omvang van zijn bedrijf neemt bij elke verhuizing toe (in Goutum 4, Lekkum 7 en Grouw 12 koeien).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Allardus "Elardus" Andries de Winkel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Allardus "Elardus" Andries de Winkel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Allardus de Winkel

Jan de Winckel
????-< 1724
Andries de Winkel
1706-± 1748
Yfkje Rudolphi
1706-> 1778

Allardus de Winkel
1740-1811

1774

Dieuke Offringa
> 1747-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 september 1740 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1740: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » De Rooswijk, een VOC-handelsschip, loopt tijdens een storm op een zandbank en vergaat (met een kostbare lading zilver) met haar volledige bemanning voor de Engelse kust van Kent.
    • 17 augustus » Kardinaal Prospero Lorenzo Lambertini wordt gekozen tot Paus Benedictus XIV.
    • 22 augustus » Kroning van Paus Benedictus XIV in Rome.
  • De temperatuur op 22 mei 1774 lag rond de 15,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 3 december 1811 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
    • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
    • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
    • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
    • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Winkel


De publicatie In Cruce Salus is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Lex Kroes, "In Cruce Salus", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/in-cruce-salus/I5002.php : benaderd 29 januari 2026), "Allardus "Elardus" Andries de Winkel (1740-1811)".