Het Eiland Schiermonnikoog » Catharina Maria Fenenga (1838-1931)

Persoonlijke gegevens Catharina Maria Fenenga 


Gezin van Catharina Maria Fenenga

Zij is getrouwd met Drieves Jonker.

Zij zijn getrouwd op 5 februari 1862 te Schiermonnikoog, zij was toen 23 jaar oud.Bron 5

Jan Fransberg was hierbij getuige.
Aan Sytzes Reiding was hierbij getuige.
Willem Jacobus Mellema was hierbij getuige.
Jacob Oelsen Fenenga was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Grietje Jonker  1863-1942 
  2. Gerrit Jonker  1867-1894
  3. Roelof Jonker  1870-1945 


Notities over Catharina Maria Fenenga

schreef een verzoek om bijstand aan de reder van het schip waarmee haar man was omgekomen, dus aan P H Kaars Sijpesteijn:
Schiermonnikoog, den 16 October 1873.
WelEdele Heer,
Mijn Heer ik maak mij zoo vrij om eens aan Uedele te schrijven. ik ben de Weduwe van stuurman D.A. Jonker, vermoedelijk verongelukt aan boord van de P. Hein, bij kapt. J.K. Visser, en daar ik UEdele eens willende aanzoeken of mij nog niet ist toekomt van delaast verdiende maanden die mijn Man op de P. Hein is geweest.
er is mij door verscheidene Menschen aangeraden, om hier zelf eens na UEdele toe over te schrijven. Zoo als UEdele ook wel bekend zal zijn ben ik doodarm zitten gebleven met drie klijne Kinderen, waar van twee veeltijds zukkelent zijn. En daar bij de op handen zijnde Winter daar ik zo noodig een beetje Brand moest hebben. En met leevens onderhoud, zoo als wat aardappels. Moogde het soms weezen dat ik nog wat konde beuren, dan zou ik het hoogst nodige kinnen gebruiken. Dog oordeeld UEdele dat er mij niets meer van toekomt, dan moet ik ook al weer geduldig tevreeden zijn. Maar dan verzoek ik Uedele vriendelijk om mij dan hier zelf eens over te schrijven, hoe of het dan is.
thans zal ik sluiten en Noem mij UEdele Dienstwillige Dienares de
Weduwe C.A. Jonker te Schiermonnikoog
[bron dhr J Stolp, Marhisdata]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina Maria Fenenga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Catharina Maria Fenenga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Maria Fenenga

Catharina Maria Fenenga
1838-1931

1862
Gerrit Jonker
1867-1894
Roelof Jonker
1870-1945

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. bevolkingsregister Schiermonnikoog 1880-1890 blad 76
  2. bevolkingsregister Schiermonnikoog 1866-1880 blad 192
  3. bevolkingsregister Schiermonnikoog 1866-1880 blad 10
  4. bevolkingsregister Schiermonnikoog 1890-1900 blad 124
  5. acte 1862:3

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 juli 1838 lag rond de 25,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 5 februari 1862 lag rond de 8,7 °C. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 5 januari » Slag bij Hancock (Amerikaanse Burgeroorlog)
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 25 mei » Eerste Slag bij Winchester tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning.
    • 27 juni » Slag bij Gaines'Mill tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning en redding van Richmond.
    • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
  • De temperatuur op 8 november 1931 lag tussen 3,7 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,5 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Sir Oswald Mosley richt in Londen een fascistische partij op; de latere British Union of Fascists.
    • 14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
    • 13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
    • 11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
    • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
    • 4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Fenenga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Fenenga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Fenenga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Fenenga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I8411.php : benaderd 29 januari 2026), "Catharina Maria Fenenga (1838-1931)".