Het Eiland Schiermonnikoog » Jan Wijker (1785-1868)

Persoonlijke gegevens Jan Wijker 

  • Hij is geboren in het jaar 1785 in Egmond aan Zee.
  • Hij is overleden op 13 augustus 1868 in Egmond aan Zee, hij was toen 83 jaar oud.
  • Een kind van Jan Wijker en Trijntje Dokse
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 oktober 2023.

Gezin van Jan Wijker

Hij is getrouwd met Jopje Gul.

Ze zijn in de kerk getrouwd rond 1809.

het trouwboek van de NH gemeente Egmond aan Zee loopt t/m 1808

Kind(eren):

  1. Aagje Wijker  ± 1811-????
  2. Teunisje Wijker  ± 1816-????
  3. Cornelis Wijker  1822-1825
  4. Jan Wijker  1825-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Wijker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Wijker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Wijker

Jan Wijker
1785-1868

± 1809

Jopje Gul
1785-1858

Aagje Wijker
± 1811-????
Teunisje Wijker
± 1816-????
Jan Wijker
1825-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 augustus 1868 lag rond de 29,1 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 41%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wijker

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wijker.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wijker.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wijker (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I31717.php : benaderd 26 februari 2026), "Jan Wijker (1785-1868)".