vader Wijbe Jacobs Visser vanberoep zeeman thans afwezig
Cornelus Siewers de Jong was hierbij getuige.
Hendrik Bernardus Velthuis was hierbij getuige.
Antje Baukes Mulder was hierbij getuige.
voerde kapiteinsvlag LVII
uit hoofde van buitenlandsche zeevaart in 1846, 1847, 1848, 1849 en 1850 telkens voor een jaar vrijgesteld
overgeschreven naar folio 241
geen uitschrijving
overlijden aan boord van de Elisabeth Lollina aan bloedverlies tgv een wond aan het hoofd.
Er heerst enige verwarring, de overledene is eerst aangeduid geworden als Johannes Wiebes Visser:
te Schiermonnikoog wordt 'ingeschreven de Akte van overlijden 9707 Amalienau den 8 Februari 1877 ad 9707. De overledene heet niet Johannes Wibes, maar Jacob Wiebes Visser, opgeteekend op grond der bepaling van het Koninglijk Kreisgericht te Koningsberg, van den 7 April 1877, Amalienau, den 18 April 1877, de Burgerlijke Ambtenaar (get) Anton Douglas. Den ondergeteekende burgerlijke ambtenaar is heden de volgende woordelijke wedergegeven aangifte gedaan. Attest van begraving. Tegen de begraving van het heden aangebrachte lijk van den stuurman Johannes Wiebes Visser (Duitsch: Fischer) is niet, in te brengen Loose (???) den 7 Februari 1877. In officio van het Koninglijk Kreisgerecht te Koningsberg, de Rechter van onderzoek (get.) Belschmer. Ingeschreven ten gevolge van bovengaand schrijven in de doodacte opgemaakt door de Gezondheidraad Dr Lijnhuis (??) (get) Koningsberg den 8 Februari 1877, dat de stuurman Johannes Wiebes Visser van het schip Elisabeth Lollina oud 50 jaren den vijfdenFebruari van het jaar eenduizend achthonderd zeven en zeventig des voormiddags te vier uur op bovengenoemd schip aan eene wonde aan het hoofd met bloedverlies in de schedelkolk gestorven, De burgerlijke Ambtenaar (get) Anton Douglas.
Dat bovenstaand extract met het hoofdregister van overledenen van den Burgerlijken Stand Amalienau Kreis Koningsberg gelijkluidend is wordt gelegaliseerd. Amalienau, den 18 April 1877 De Burgerlijke Ambtenaar (get) Anton Douglas.
Gezien voor legalisatie den handteekening bovenstaand nog welbekend, en het Ambtszegel van den heer Anton Douglas Burgerlijk Ambtenaar te Amalienau in Koningsberg, den 19 April 1877. Consulaat der Nederlanden (get) R. Seijler Consul.
Gezien voor legalisatie der Handteekening van den heer R. Seijler 'sGravenhage den 27 April 1877. Voor den minister van Buitenlandschen Zaken de Secretaris Generaal (get) E Hilcken (?). Voor translaat conform uit het Hoogduitsch, Leeuwarden 15 Mei 1877. J. van den Heide Beeedigd translateur. Gezien door ons President van de Arrondissements Regtbank te Leeuwarden voor legalisatie van den handteekening van de Heer Johannes van den Heide Beeedigd Translateur bij den Regtbank. Leeuwarden den 15 Mei 1877.
(get) S.W.H.A. van Beijma thoe Kingma
R. Rinkes griffier'
Hij is getrouwd met Romkje Marten Wybes.
Zij zijn getrouwd op 22 juni 1853 te Schiermonnikoog, hij was toen 25 jaar oud.Bron 8
Gerrit Gerrit Ruurds Fenenga was hierbij getuige.
Jan Fransberg was hierbij getuige.
Tjeerd Cornelis Visser was hierbij getuige.
Okke Visser was hierbij getuige.
SIGNALEMENT
lengte : 1 el 660 st
aangezigt : ovaal
voorhoofd : rond
oogen : blauw
neus : ordinair
mond : matig
kin : spits
haar : en
wenkbraauwen : blond
merkbare teekenen : -
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jacob Visser | ||||||||||||||||||
1853 | ||||||||||||||||||
Romkje Marten Wybes | ||||||||||||||||||