Het Eiland Schiermonnikoog » Ambrosius Visser (1919-1939)

Persoonlijke gegevens Ambrosius Visser 

  • Hij is geboren op 1 september 1919 in Amsterdam.
  • Beroep: 4e stuurman op het m.s. Jagersfontein.Bron 1
  • Woonachtig tot 15 juli 1924: Amsterdam.Bron 2
    uitgeschreven naar Schoten
  • Hij is overleden op 5 november 1939 in a/b de "Jagersfontein", hij was toen 20 jaar oud.
    omgekomen bij brand aan boord van het m.s. Jagersfontein [bron: eigen foto begraafplaats Schiermonnikoog]

    Brand op de „Jagersfontein"
    Stuurman bedwelmd en overleden.
    Vuur tot één luik beperkt.

    Een bewogen verloop heeft de reis van de Jagersfontein gehad. Tusschen Dakar en Kaapstad is namelijk in een der luiken brand voorgekomen. Deze werd Zondagmorgen vroeg ontdekt, toen alle passagiers juist, na een geslaagde feestavond aan boord, te bed waren gegaan. Zij werden onmiddellijk gewekt, er werd koffie verstrekt en de gezagvoerder verzocht allen rustig te blijven en de aanwijzingen van scheepsofficieren te volgen. Allen waren buitengewoon rustig, Na vier uur kon het vuur worden bedwongen. Het vuur was tot genoemd luik beperkt gehouden.
    Een treurige omstandigheid was. dat de vierde stuurman bij het blusschingswerk door de enorme rookontwlkkeling werd bedwelmd en overleed vóór hem hulp kon worden geboden.
    Bij den brand is circa acht procent van de postlading verloren gegaan. Het schip had 130 passagiers aan boord. De oorzaak van den brand is tot dusverre onbekend gebleven.
    [Het Vaderland - staat- en letterkundig Nieuwsblad 4 december 1939
  • Een kind van Jan Eltjes Visser en Ida Klazina Teensma
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 december 2021.

Gezin van Ambrosius Visser

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ambrosius Visser?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ambrosius Visser

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ambrosius Visser

Grietje Faber
1854-1917

Ambrosius Visser
1919-1939


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. eigen foto begraafplaats Schiermonnikoog
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 september 1919 lag tussen 4,8 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 21 maart » Oprichting van het Bauhaus in Weimar door Walter Gropius.
    • 12 april » In Engeland wordt de 48-urige werkweek en het minimumloon ingevoerd.
    • 11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
    • 13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
    • 16 oktober » Inwijding van de Sacré-Cœurbasiliek in Parijs door kardinaal Léon-Adolphe Amette.
    • 22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
  • De temperatuur op 5 november 1939 lag tussen 6,5 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Bombay begint Mahatma Gandhi te vasten in een protest tegen de autocratische regering van India.
    • 14 april » Eerste editie van The Grapes of Wrath (De druiven der gramschap) door John Steinbeck.
    • 13 juni » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Benkoelen in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat Palembang.
    • 10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
    • 1 september » Nazi-Duitsland valt Polen binnen bij Westerplatte (Fall Weiss): begin van de Tweede Wereldoorlog.
    • 17 september » De Sovjet-Unie valt Polen binnen (Sovjet-aanval op Polen)


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Visser

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Visser.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Visser.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Visser (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I28893.php : benaderd 20 januari 2026), "Ambrosius Visser (1919-1939)".