Het Eiland Schiermonnikoog » Itske "Ida" Aardeburg (1759-1837)

Persoonlijke gegevens Itske "Ida" Aardeburg 


Gezin van Itske "Ida" Aardeburg

Zij is getrouwd met Laurentius Johannes Florison.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 16 maart 1783 te Wijnaldum.Bron 2


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Itske "Ida" Aardeburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Itske Aardeburg

Itske Aardeburg
1759-1837

1783

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Doopboek Herv. gem. Grote Kerk Harlingen 1756-1772
  2. Trouwregister Hervormde gemeente Wijnaldum

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 maart 1783 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » Aardbeving in de omgeving van Monteleone in Italië om 7 uur ’s avonds, met 26.750 doden
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
    • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.
  • De temperatuur op 19 maart 1837 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt hagel . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Aardeburg


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I283.php : benaderd 28 januari 2026), "Itske "Ida" Aardeburg (1759-1837)".