Het Eiland Schiermonnikoog » Pieter Teensen Teensma (1831-1894)

Persoonlijke gegevens Pieter Teensen Teensma 

  • Hij is geboren op 13 december 1831 in Schiermonnikoog.
  • Beroepen:
  • Vermelding van 1862 tot 1883: Lid van het zeemanscollege ‘de Herkenning’ (Schiermonnikoog).Bron 4
    voerde kapiteinsvlag LXV
  • Woonachtig:
    • St Jansstraat 25, Amsterdam.Bron 5
    • van 4 april 1884 tot 15 mei 1886: geen adres vermeld, Schiermonnikoog.Bron 6
      ingeschreven vanuit Aalsmeer; uitgeschreven naar de Prins Hendrik Stichting te Egmond (een tehuis voor oud-zeelieden)
  • (Dienstplicht) .
    uit hoofde van buitenvaart in 1850, 1851, 1852, 1853 en 1854 telkens voor een jaar vrijgesteld
  • Hij is overleden op 16 februari 1894 in Egmond aan Zee, hij was toen 62 jaar oud.
    overlijdensacte te Egmond aan Zee dd 17 feb 1894 (niet beschikbaar op Genver/familysearch)
  • Een kind van Pieter Teens Teensma en Lollina Martens Kruizenga
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 september 2019.

Gezin van Pieter Teensen Teensma

(1) Hij is getrouwd met Riemada Lollina Zeilinga.

Zij zijn getrouwd op 31 juli 1856 te Schiermonnikoog, hij was toen 24 jaar oud.Bron 7


Kind(eren):

  1. Lollina Teensma  1857-1941 


(2) Hij is getrouwd met Lollina Jaski.

Zij zijn getrouwd op 28 juli 1861 te Nieuwendam, hij was toen 29 jaar oud.Bron 8


Kind(eren):

  1. Neeltje Teensma  1862-1862
  2. Neeltje Teensma  1863-1952
  3. Benjamin Teensma  1865-1939 
  4. Geertruida Teensma  1869-1869
  5. Pieter Teensma  1871-1872


Notities over Pieter Teensen Teensma

SIGNALEMENT
lengte : 1 el 740
aangezigt : ovaal
voorhoofd : rond
oogen : blaur
neus : ordinair
mond : matig
kin : rond
haar : en
wenkbraauwen : blond
merkbare teekenen : geen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Teensen Teensma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Teensen Teensma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Teensen Teensma

Maike Bouwes
1767-1826

Pieter Teensen Teensma
1831-1894

(1) 1856
(2) 1861

Lollina Jaski
1834-1880


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. huwelijksacte Benjamin Teensma/Catharina Cleijndert (1891)
    2. huwelijksacte Pieter Teensma/Lollina Jaski (1861)
    3. huwelijksacte Pieter Teensma/Riemada Zeilenga (1856)
    4. (Niet openbaar)
    5. GA Amsterdam Bevolkingsregisters 1874-1893
    6. bevolkingsregister Schiermonnikoog 1880-1890 blad 140
    7. acte 1856:2
    8. Genlias acte Nieuwendam 1861:10

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 december 1831 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken bui winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
      • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
      • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
      • 16 juni » Het eerste nummer van het Belgisch Staatsblad rolt van de persen.
      • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
      • 27 december » Charles Darwin vertrekt voor zijn historische reis met het schip de Beagle.
    • De temperatuur op 28 juli 1861 lag rond de 18,6 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 3.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 februari » Stichting van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 17 maart » Het Koninkrijk Italië wordt uitgeroepen.
      • 21 mei » North Carolina scheidt zich af van de Verenigde Staten van Amerika.
      • 10 juni » Slag bij Big Bethel tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het is een van de eerste veldslagen dat resulteerde in een Zuidelijke overwinning.
      • 17 december » Slag bij Rowlett's Station (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • De temperatuur op 16 februari 1894 lag rond de 0.2 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
      • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
      • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
      • 24 juni » Het IOC besluit elke vier jaar Olympische Spelen te organiseren.
      • 4 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC La Chaux-de-Fonds.
      • 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Teensma

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Teensma.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Teensma.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Teensma (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I26426.php : benaderd 10 augustus 2025), "Pieter Teensen Teensma (1831-1894)".