Het Eiland Schiermonnikoog » Leendert Mos (1880-1960)

Persoonlijke gegevens Leendert Mos 


Gezin van Leendert Mos

Hij is getrouwd met Maria Wilhelmina de Bakker.

Zij zijn getrouwd op 3 september 1902 te Rotterdam, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leendert Mos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Leendert Mos

Leendert Mos
1880-1960

1902

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. huwelijksacte Leendert Mos/Maria Wilhelmina Bakker (Rotterdam 1902)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 augustus 1880 lag rond de 20,9 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
  • De temperatuur op 3 september 1902 lag tussen 13,4 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (11%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
    • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.
    • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 2 augustus 1960 lag tussen 8,4 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 5,4 uur zonneschijn (35%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 21 februari » Cuba - Fidel Castro nationaliseert alle bedrijven.
    • 23 februari » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Sydney haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.00,2.
    • 5 april » De film Ben-Hur wint elf Oscars.
    • 27 april » De Nederlandse regering besluit tot het zenden van troepen naar Nederlands-Nieuw-Guinea.
    • 30 juni » Ondertekening van de onafhankelijkheidsakte van Congo door Patrice Lumumba en Gaston Eyskens.
    • 5 september » Cassius Clay wint de gouden medaille in boksen bij de Olympische Spelen in Rome.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1871 » Jan Hemsing, Nederlands pianist en zanger († 1924)
  • 1876 » Henri Winkelman, Nederlands opperbevelhebber († 1952)
  • 1877 » Jan Gratama, Nederlands architect, schilder, tekenaar en redacteur († 1947)
  • 1885 » Tim Ahearne, Brits atleet († 1968)
  • 1887 » Karl I van Habsburg, laatste keizer van Oostenrijk-Hongarije († 1922)
  • 1887 » Marcus Garvey, Jamaicaans burgerrechtenactivist († 1940)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Mos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Mos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Mos (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. Hamersma, "Het Eiland Schiermonnikoog", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/het-eiland-schiermonnikoog/I20267.php : benaderd 11 februari 2026), "Leendert Mos (1880-1960)".