Henglias; de verzamelde data van de Hengelose bevolking » Verhalen » De voorgangers

Een chronologisch overzicht van de Hengelose voorgangers per kerkgenootschap

(aanvullingen hoor ik graag van u)

ROOMS-KATHOLIEK FUNCTIE WAAR VAN TOT
Evert Assinck pastoor op het Huys Hengelo   1548
Adriaan van Twickelo (+ na 1563) pastoor op het Huys Hengelo 1540 1560
Ludovicus van Solingen pastoor op het Huys Hengelo 1561 1600
Lourens Gelink (1769-1820) kapelaan St.Lambertusparochie 1795 1796
Lourens Gelink (1769-1820) pastoor St.Lambertusparochie 1796 1820
Jannes Wenniger (1778-1842) pastoor St.Lambertusparochie 1820 1841
Egbertus Lohuis (1804-1874) kapelaan St.Lambertusparochie 1829 1837
Egbertus Lohuis (1804-1874) pastoor St.Lambertusparochie 1841 1874
Gerhardus Eppink (1812-1883) pastoor St.Blasiusparochie 1854 1883
Petrus Tasset (1830-1895) pastoor St.Lambertusparochie 1874 1875
Gerardus Beernink (1836-1906) pastoor St.Lambertusparochie 1875 1906
Joannes Keuken (1845-1895) pastoor St.Blasiusparochie 1883 1895
Gerhardus Warnink (1848-1914) pastoor St.Blasiusparochie 1895 1907
Arnoldus Meijer (1859-1927) pastoor St.Lambertusparochie 1906 1920
Christianus Osse (1865-1940) pastoor St.Blasiusparochie 1907 1940
Theodorus van Rossum (1875-1944) pastoor St.Ludgerusparochie 1911 1940
Gradus Bolder (1880-1933) kapelaan St.Ludgerusparochie 1912 1919
Gerhardus Pieper (1886-1967) kapelaan St.Lambertusparochie 1919 1929
Antonius Weijenborg (1881-1956) pastoor St.Lambertusparochie 1920 1956
Wilhelmus van Rijn (1889-1954) kapelaan St.Ludgerusparochie 1922 1926
Jan de Jong (1899-1977) kapelaan St.Lambertusparochie 1924 1940
Johan Gerritsen (1898-1984) kapelaan St.Ludgerusparochie 1925 1941
Johannes Spruijt (1896-1976) kapelaan St.Ludgerusparochie 1926 1936
Martinus Weller (1901-1981) kapelaan OLV-parochie 1927 1934
Johannes Immens (1882-1964) pastoor OLV-parochie 1927 1961
Antonius Weijenborg (1881-1956) deken St.Lambertusparochie 1931 1956
Hendrikus Noordman (1907-1979) kapelaan OLV-parochie 1934 1942
Petrus van de Burgt (1905-1962) kapelaan St.Ludgerusparochie 1936 1945
H.J. Weitjens (1905-1996) kapelaan OLV-parochie 1936 1945
Sietze Bouwhuis  (1896 - 1963)  pastoor Heilig Hartparochie 1939 1948
Gerhardus Pieper (1886-1967) pastoor St.Ludgerusparochie 1940 1967
Gerardus Maureau (1907-1972) kapelaan St.Ludgerusparochie 1941 1946
Bernardus Bongers (1910-1992) kapelaan St.Lambertusparochie 1943 1946
Gerardus Versteeg (1908-1991) kapelaan St.Ludgerusparochie 1945 1949
Cornelis Reijers (1916-1994) kapelaan St.Ludgerusparochie 1947 1954
Bernardus Hendrikus Benneker pastoor Heilig Hartparochie 1948 1959
Franciscus Brenninkmeijer (1918-2000) kapelaan St.Lambertusparochie 1948 1962
Franciscus Horsthuis (1921-2018) kapelaan St.Ludgerusparochie 1949 1955
Melchior Batenburg (1924-1933) kapelaan St.Ludgerusparochie 1954 1961
Bernardus Bongers (1910-1992) pastoor  Pius-X parochie 1954 1965
Petrus Beekman (1914-1976) kapelaan St.Ludgerusparochie 1955 1961
Michiel Johannes Ydema pastoor/deken St.Lambertusparochie 1956 1958
Herman Mulders (1910-1982) pastoor/deken St.Lambertusparochie 1958 1977
Adrianus de Meij (1911-1994) pastoor Rafaëlparochie 1959 1976
Gijsbertus van Eijden (1921-1987) kapelaan St.Lambertusparochie 1960 1966
Johannes Pohl (1919-2013) kapelaan St.Lambertusparochie 1960 1970
Theodorus de Kruif (1911-1977) pastoor Heilig Hartparochie 1960 1977
Berend Teuben (1919-1995) kapelaan St.Ludgerusparochie 1961 1963
Popke Altenburg (1921-1993) kapelaan St.Ludgerusparochie 1961 1965
Herman Raken (1905-1998) pastoor OLV-parochie 1961 1970
Hermanus Rigter (1923-1979) kapelaan St.Lambertusparochie 1962 1971
Gerardus Kolkman (1923-2000) kapelaan St.Ludgerusparochie 1963 1968
Berend Teuben (1919-1995) pastoor St.Willibrordusparochie 1963 1973
Joannes Geertman (1914-1979) pastoor St.Blasiusparochie 1963 1979
Theodorus Balster (1935-2020) kapelaan St.Lambertusparochie   1970
Johannes van Hal (1932-2009) kapelaan OLV-parochie 1964 1978
Leo Spit (1931-1977) kapelaan St.Ludgerusparochie 1965 1972
Willem Span (1920-1987) pastoor  Pius-X parochie 1965 1986
Theodorus Sloot (1923-2011) pastoor Paus Johannesparochie 1965 1989
Cornelis Sandkuijl (1911-1986) pastoor St.Ludgerusparochie 1967 1984
Ferdinand Banning (1938-1922) kapelaan Rafaëlparochie 1969 1971
Franciscus Brenninkmeijer (1918-2000) pastoor OLV-parochie 1970 1978
Gerhard Lenferink (1929-1996) pastoor Rafaëlparochie 1972 1978
Antonius Hafkenscheid (1928-2009) pastoraal werker r.k. geloofsgemeenschap Hengelo-Zuid 1972 1990
Wim Bossink (1927-2018) pastoor Heilig Hartparochie 1977 1993
Gerhardus Lesscher (1929-2012) pastoor St.Lambertusparochie 1977 1998
Johannes van Hal (1932-2009) pastoor OLV-parochie 1978 2007
Frans Weghorst (1935-2020) pastor Rafael - Exodus en de Moeder Teresa 1998 2002
         
         
NEDERLANDS HERVORMD FUNCTIE WAAR VAN TOT
Henricus Meijlinck (±1580) predikant hervormde gemeente 1618 1619
Jacobus Cuchlinus (1619-1697) predikant hervormde gemeente 1643 1648
Wilhelmus Coudewijn predikant hervormde gemeente 1648 1679
Frederick Coudewijn predikant hervormde gemeente 1679 1684
Arnoldus Reminck (1656-1729) predikant hervormde gemeente 1684 1725
Lambertus Hagen (1701-1758) predikant hervormde gemeente 1726 1758
Christianus Hagen (1738-1775) predikant hervormde gemeente 1760 1775
Samuel Meiling (1753) predikant hervormde gemeente 1776 1787
D. Budde predikant hervormde gemeente 1787 1791
W.J. ten Kate predikant hervormde gemeente 1791 1797
J. Amshoff predikant hervormde gemeente 1797 1818
Harmen Evers (1792-1870) predikant hervormde gemeente 1819 1828
Jacob van Hoogstraten (1806-1878) predikant hervormde gemeente 1830 1833
Joachimus Masman (1785-1849) predikant hervormde gemeente 1833 1836
Evert Moll (1814-1896) predikant hervormde gemeente 1837 1843
David van Haeften (1814-1890) predikant hervormde gemeente 1843 1876
Bernard Lasonder (1841-1909) predikant hervormde gemeente 1873 1899
Elie Remy (1837-1900) predikant hervormde gemeente 1877 1893
Hendrik Bruna (1840-1906) predikant hervormde gemeente 1893 1906
Geurart Salomons (1858-1940) predikant hervormde gemeente 1899 1929
Jacobus Bange (1880-1971) predikant hervormde gemeente 1907 1908
Derk Christiaan Hiebendaal (1878-1937) predikant hervormde gemeente 1909 1937
Friedrich Brümmer (1891-1940) predikant hervormde gemeente 1929 1933
Isaäc van der Waal (1905) predikant hervormde gemeente 1933 1941
Jacobus van Kooten (1902) predikant hervormde gemeente 1939 1947
Krijn Strijd (1909-1983) predikant hervormde gemeente 1941 1947
Sijbren de Vries (1913-2001) predikant hervormde gemeente 1946 1952
Michiel Blom (1910-) predikant hervormde gemeente 1947 1958
Pieter Tasseron (1905-1989) predikant hervormde gemeente 1947 1970
Marinus Hamer (1916-1986) predikant hervormde gemeente 1947 1980
         
         
DOOPSGEZIND FUNCTIE WAAR VAN TOT
J. Roelofsen leraar doopsgezinde gemeente 1727 ~1735
H. Overbeek leraar doopsgezinde gemeente 1727 ~1740
Hendrik ten Doornkate leraar doopsgezinde gemeente 1735 1757
Engbert Nijhoff leraar doopsgezinde gemeente 1757 1800
Govert Jan van Rijswijk leraar doopsgezinde gemeente 1800 1805
Barend Rusburg (1776-1856) leraar doopsgezinde gemeente 1805 1824
Jan Visscher (1801-1882) leraar doopsgezinde gemeente 1824 1828
Herman ten Cate (1804-1864) leraar doopsgezinde gemeente 1829 1864
Anthonij Ballot (1836-1871) leraar doopsgezinde gemeente 1864 1871
Izak Herman Boeke (1846-1913) leraar doopsgezinde gemeente 1872 1878
Herman Boetje (1846-1937) leraar doopsgezinde gemeente 1879 1911
Gerrit Heeringa (1875-1943) leraar doopsgezinde gemeente 1912 1940
Pieter Jans Smidts (1897-) leraar doopsgezinde gemeente 1941 1947
Klaas Tamme Gorter (1911-1979) leraar doopsgezinde gemeente 1948 1971
         
         
NEDERLANDS-ISRAËLITISCH FUNCTIE WAAR VAN TOT
Levie Bernhard (1858-1893) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1877 1887
Mozes Kolthoff (1862-1936) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1887 1894
Rubertus van Zuiden (1871-1944) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1894 1895
Abraham van Gelder (1870-1943) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1895 1897
Maurits Frank (1873-1918) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1898 1899
Abraham de Wolff (1878-1943) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1899 1906
Meijer Melamed (1880-1943) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1906 1908
Heiman Leefsma (1884-1943) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1908 1943
Jacob Frankenhuis (1897-1988) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1943 1985
Samuel Polak (1898-1999) leraar Nederlands-israëlitische gemeente 1985 1988
         
         
BAPTISTEN FUNCTIE WAAR VAN TOT
Jacob de Hart (1847-1912) leraar baptistengemeente 1869 1890
Jurren Katuin (1863-1932) leraar baptistengemeente 1892 1899
Jacob de Hart (1847-1912) leraar baptistengemeente 1901 1912
Johannes Horn (1849-1925) leraar baptistengemeente 1913  
Wouter Dubbeldam (1887-1966) leraar baptistengemeente 1929 1938
Friedrich Huizinga (1907-1990) leraar baptistengemeente 1953  
         
         
GEREFORMEERDEN FUNCTIE WAAR VAN TOT
Pieter Zijlmans (1863-1921) predikant gereformeerde kerk 1895 1921
Vincentius Kuijvenhoven (1881-1965) predikant gereformeerde kerk 1922 1946
Jan Geersing (1932-2015) predikant vrijgemaakt gereformeerde kerk 1974 1998

Andere verhalen