Henglias; de verzamelde gegevens van de Hengelose bevolking » Geertruida Bootsman (1883-????)

Persoonlijke gegevens Geertruida Bootsman 

  • Zij is geboren op 15 september 1883 in Wildervank.
    dochter van Willem Bootsman en Hiltje Posthumus
  • Woonachtig:
    • vanaf 1906: Lansinkeschdwarsweg, Hengelo.
    • vanaf 1908: Bergweg, Hengelo.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 april 2021.

Gezin van Geertruida Bootsman

Zij is getrouwd met Jan Holtrop.

Zij zijn getrouwd op 1 november 1905 te Ezinge, zij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertruida Bootsman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Geertruida Bootsman

Geertruida Bootsman
1883-????

1905

Jan Holtrop
1882-1957


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 september 1883 lag rond de 20,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
    • 11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
    • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
    • 15 oktober » Inhuldiging van het Brusselse Justitiepaleis.
  • De temperatuur op 1 november 1905 lag tussen 4,2 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
    • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
    • 14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
    • 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
    • 27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1872 » Max Factor, Pools-Amerikaans zakenman, oprichter van het gelijknamig cosmeticaconcern († 1938)
  • 1881 » Ettore Bugatti, Italiaans autoconstructeur († 1947)
  • 1889 » Gustaaf Magnel, Belgisch ingenieur († 1955)
  • 1890 » Agatha Christie, Engels detectiveschrijfster († 1976)
  • 1894 » Artur Dubravčić, Kroatisch voetballer († 1969)
  • 1894 » Jean Renoir, Frans-Amerikaans filmregisseur († 1979)

Over de familienaam Bootsman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bootsman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bootsman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bootsman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Verkade, "Henglias; de verzamelde gegevens van de Hengelose bevolking", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/henglias/I69657.php : benaderd 9 augustus 2025), "Geertruida Bootsman (1883-????)".