Hans Strik » Thomaes Goossen van Oudenhoven (????-< 1470)

Persoonlijke gegevens Thomaes Goossen van Oudenhoven 

  • Feiten:
    • (vermelding) in het jaar 1418 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1190 (Best) okt 1417 – sept 1418 folio 359r
      Thomas zoon wijlen Goossen van Eijndoven
      Gerit zoon wijlen Willem van Dormalen
    • (vermelding) in het jaar 1418 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1191 (Oirschot) okt 1417 – sept 1418 folio 256v (A)
      Hap van Heesterbeke man van Heilwig
      Thomas Goeswijnssoen van Eijndoven
      Eva dochter wijlen Wouter van Audenhoven
      Ansem van Scerpenborch man van Beel (dochter van Eva)
      Geertruud en Liesbeth zusers van Eva en Henrick nog onmondig
    • (vermelding) in het jaar 1421 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1192 (Best) okt 1420 – sept 1421 folio 212v
      (Gunterslaer)
      Henrick van der Capellen zoon wijlen Jan zoon wijlen Henrick
      Thomas zoon wijlen Goossen Maessoen van Eijndoven
      Willem Schiet
      Henrick Jan Eckermans (30 augustus 1421), 31 juli 1421
    • (vermelding) in het jaar 1428 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1198 (Best) okt 1427 – sept 1428 folio 37r
      (Aerle)
      Jan Beriss van Oirle, man van Jut dochter wijlen Jan Aertss van Laerhoven
      Thomas zoon wijlen Goossen sGruijters van Eijndoven
      Henrick die Wijse (schoonzoon van wijlen Henrick van Aerle)
      Thomas zoon wijlen Goossen Scuters (sic) van Eijndoven
    • (vermelding) in het jaar 1428 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1198 (Oirschot) okt 1427 – sept 1428 folio 88v
      Thomas zoon wijlen Goossen Maess van Eijndoven
      Roelof Dirx van der Ameijden
      Jan Henrix van den Hove
    • (vermelding) in het jaar 1435 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1205 (Oirschot) okt 1434 – sept 1435 folio 14r
      Thomas zoon wijlen Goossen Metten Maess van Eijndoven
      Goijart Ghijbensoen van der Hoven van Best
      Roelof Dircx van der Hameyen
      Mr. Henrick van Vlierden
    • (vermelding) in het jaar 1436 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1206 (Oirschot) okt 1435 – sept 1436 folio 21r
      Mr. Henrick van Vlierden
      Goijart Gobensoen van der Hoeven van Best
      Thomas Goossen Metten Maess van Eyndhoven
    • (vermelding) in het jaar 1458 Bossche Protocol.Bron 1
      BP 1228 (Oirschot) okt 1457 – sept 1558 folio 279r
      Thomas van Audenhoven zoon wijlen Goossen Metten Maess van Eijndhoven, met zijn zoon Claes
      Goijart Giben soen van der Hoeven
      Roelof Dirx van der Ameijden
    • (vermelding) in het jaar 1470 Bossche Protocol.Bron 1
      Verschenen zijn hier Goessen en Claes wettige kinderen van Thomas van Oudenhoven, verder Jan Jan Bierkens hun neef, Geerlick van de Melcroth onze collega-schepen als man van Claessen dochter van Thomas van Oudenhoven en Michiel Janssen als echtgenoot, verder Willem Willem Vos als echtgenoot en ze verkopen nu (= beloven, JT) nu aan Claes Thomas van Oudenhoven en aan Goijaert Weijten ten behoeve van de fabriek van de St. Odulphuskapel, die een jaarpacht van 10 lopen raapzaad, maat van Woensel, wlke pacht wijlen Thomas van Oudenhoven aan de kapel had vermaakt. De olie van die pacht dient om voor een lamp te gebruiken voor het H. Sacrament in de kapel, 2 keer per jaar, met Pasen en met Kerstmis en ook nog op Maria Lichtmisdag, zolang als er olie is. De erfgenamen willen deze belofte nu vernieuwen en geven nog extra ieder van hen een half lopen raapzaad, dus totaal 4 lopen. Her raapzaad is jaarlijks te betalen door Arken of diens erfgenamen. De erfgenamen beloven zulks altijd na te zullen komen . Men mag dit zesterzaad ( =14 lopen, JT) echter nooit aflossen met geld of met andere rentes, maar de olie zal eeuwig blijven branden als nagedachtenis aan genoemde Thomas van Oudenhoven. Actum als boven.
    • (vermelding) op 27 maart 1470 Bossche Protocol.Bron 1
      Verschenen is hier Geerlick van de Melcroth onze collega-schepen als man van Claessen wettige dochter van Thomas van Oudenhoven en nog Jan Jan Bierkens namens diens moeder Kathalijn ook dochter van genoemde Thomas en ze verkopen nu aan hun zwager Claes Thomas van Oudenhoven hun aanspraken en erfdeel in een stuk land, deels weide, heide en zand, zoals ze dat na de dood van hun vader Thomas en van hun moeder hebben geefrd en ze samen toebedeeld waren. De verkopers beleven alle lasten hierin van hun kant af te handelen. Datum 27 maart 1470, getuigen Huijskens en Palijaert.
    • (vermelding) op 28 maart 1470 Bossche Protocol.Bron 1
      Verschenen zijn hier Goeswijn en Niclaes, broers en wettige kinderen van wijlen Thomas van Oudenhoven, verder Geerlick van de Melcroth als man van Claes wettige dochter van genoemde Thomas nog Willem Willem Vos als man van Mecteld, ook dochter van genoemde Thomas en nog Jan Jan Bierkens als erfgenaam vanwege diens moeder Kathalijn wettige dochter van genoemde Thomas van Oudenhoven en hebben een boedeldeling gemaakt van het bezit dat hen is nagelaten na de dood van hun vader Thomas en hun moeder.

      Genoemde Claes, Geerlick en Jan krijgen samen een huis, tuin, grond etc., vanaf de post van de Loesmansakker en vandaar noordwaarts tot aan het erf van Claes Velder (?) en verder naar de gemeijnte toe waar men een paal zal aanbrengen. Nog krijgen ze een stuk land genoemd de Assenboom, groot ca. 4 lopenzaad, gelegen in Oirschot herdgang Verrenbest, b.p. de gemeenschappelijke waterlaat daar genoemd de Bittushoeve, Ervaerts van der Hoeven, Peter Beijsen. Nog krijgen ze een stuk land genoemd de Mispelterren, groot ca. 3 lopenzaad, ter zelfder plaatse als hiervoor gelegen, b.p. Jan Beckers, Geerlick Lucassen (van Erp, JT), Nog krijgen ze een stuk land genoemd de Diepsteegde, b.p. Gijsbrecht Jans van der Lijnden, Henrick Loijen. Nog krijgen ze een stuk beemd genoemd de Roijen (?) Uutfank, groot ca. een bunder, ter zelfder plaatse als hiervoor, b.p. Aert Korstiaens en zijn kinderen, Willem Staecken, Nog krijgen ze een beemd genoemd de Vloet, groot ca. anderhalf bunder ter zelfder plaatse als hiervoor, b.p. Michiel Verwers, Mechteld van Gewanden en de natuurlijke kinderen van Henrick van der Capellen. Nog krijgen ze de helft van een stuk beemd groot ca. 4 bunders, genoemd de Twaalf Bunders, ter zelfder plaatse als hiervoor, b.p. de natuurlijke kinderen van Henrick van der Capellen, de kinderen van Willem Jacops, Henrick van Tuldel. Nog krijgen ze een pacht te Eindhoven van 11 mud en 4 lopen rogge per jaar, te Hersel 7 mud rogge per jaar, Oirschotse maat, nog van Geerlick van den Melcroth 2 mud rogge, Oirschotse maat per jaar, nog 12 stuivers per jaar volgend de boeken en rollen ervan (grondchijns, JT) nog 3 en een halve lopen rogge van die van Hersel alles volgens schepenbrieven. (totaal 20 mud 4 lopen, JT)

      Uit dit erfdeel moeten ze samen uit de …Vloet een oude grote betalen en het uit het nieuwe heiveld de chijns aan de hertog, verder uit de Mispelterren anderhalve denarii chijns aan Willem Hinckaert, uit de Boenre 14 lopen rogge per jaar, Oirschotse maat, nog een oude grote als chijns aan de hertog, uit de Diepstege eveneeens cijns aan de hertog, uit de Vloet 25 lopen rogge per jaar Oirschotse maat en 9 oude groten grondchijns, uit de 4 bunders genoemd de Twaalf Bunders ook nog de grondchijns zoals die daar op drukt.

      Genoemde Goessen, Michiel en Willem samen krijgen het oude huis met de schuur, de poort en de paardenstal zoals is omschreven tot aan de heesters toe. Nog krijgen ze de helft van een heiveld genoemd het Nuwe Heiveld tot aan Gerart van Ham (Horn?, JT) toe en tot aan de Vlamerschot daar eerder eigendom van Willem van de Hove en diens kinderen tot aan de gemeijnte. Nog krijgen ze een akker groot ca. 7 lopenzaad, gelegen in Oirschot herdgang Verrenbest, genoemd het ‘ Gemeijn Broek’, b.p. Willem van Dormalen, Jan Beckers Nog krijgen ze een beemd genoemd de Varenbeemd, ter zelfder plaatse als hiervoor, b,p. Jans van der Achter, Jan Daniels. Nog krijgen ze helft van de 4 bunders uit de vermelde Twaalf Buunders, ter zelfder plaatse als hiervoor gelegen, b.p. de natuurlijke kinderen van Henrick van der Capellen, de kinderen van Willem Jacops, Henrick van Tuldel, Verder krijgen ze een pacht van 7 en een half mud rogge onder Acht, Oirschotse maat volgens schepenbrieven. Nog op Meijensvoort 6 mud rogge en 3 lopen per haar, te Woensel nog 2 mud rogge, nog 3 mud en 2 lopen rogge per jaar van Willem van de Hove, nog 17 lopen rogge per jaar te Spoordonk en nog 3 en een half lopen rogge van die van Hersel alles conform schepenbrieven, (18 mud 7 een half lopen totaal) nog 19 stuivers per jaar paijment volgens de rollen en boeken ervan. (men heft dus blijkbaar zelf grondchijns, JT). Hieruit moeten deze personen uit de Boenre en uit het Nieuwe Heiveld 1 oude grote betalen aan de hertog, nog uit een heiveld 3 lopenzaad groot zijnde 10 lopen rogge per jaar aan de rector van de St. Odulphuslapel en de grondchijns aan de hertog. Uit de Vlamerschot 14 lopen rogge per jaar en uit de Varenbeemd de grondchijns aan de hertog, uit de helft van de Bunders genoemd de Twaalf Bunders de grondchijns aan de hertog.

      De verdelers beloven deze deling altijd gestand te zullen doen en over en weer doen ze afstand van aanpraken op elkaars deel. Verder zal ieder de lasten op het eigen erfdeel zodanig betalen dat het erfdeel van de anderen daarbij gevrijwaard blijft. Indien er op iemands erfdeel meer lasten blijken te drukken dan zullen ze die samen betalen. Datum 28 maart 1470, getuigen Jacop van Dormalen en Dirck Huijskens.
  • Hij is overleden voor 1470.
  • Een kind van Goossen Metten Maess van Eijndhoven en Mechtild van Audenhoven
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 september 2014.

Gezin van Thomaes Goossen van Oudenhoven

Hij is getrouwd met Margriet Claes van Doerne.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Thomaes Goossen van Oudenhoven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Bossche Protocollen Oirschot op http://geneaknowhow.net/script/dewit/oirschot-start.htm

Over de familienaam Van Oudenhoven


De publicatie Hans Strik is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Strik, "Hans Strik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hans-strik/I8461.php : benaderd 2 februari 2026), "Thomaes Goossen van Oudenhoven (????-< 1470)".