Hans Strik » Walram I van Limburg (± 1030-1082)

Persoonlijke gegevens Walram I van Limburg 


Gezin van Walram I van Limburg

Hij is getrouwd met Jutta van Luxemburg.

Zij zijn getrouwd


Notities over Walram I van Limburg

Walram I van Limburg of Walram Udo (ca. 1030 - 1082) was vanaf 1061 de eerste graaf van Limburg die met zekerheid genoemd kan worden. Tevens was hij graaf van Aarlen en voogd van de abdij van Sint-Truiden. Walram wordt soms beschouwd als bouwheer van het slot Limburg, doch deze mening is vooralsnog niet verenigd kunnen worden met het feit dat bedoelde burcht zich in 1085 nog in handen bevond van paltsgraaf Herman II van Lotharingen.

Walram was zoon van Walram van Aarlen (ca.991 - 1052) en de kleinzoon van Hendrik van Worms (970 - 991 zie overleg), en van Adela, dochter van Diederik I van Lotharingen. Hij huwde met Jutta, dochter van Frederik, Hertog van Neder-Lotharingen en Gerberga van Boulogne.

Zijn zoon Hendrik I, die hem opvolgde als graaf van Limburg, zou in 1101 hertog van Neder-Lotharingen en markgraaf van Antwerpen worden, mede dankzij de verwantschappen via zijn moeder en grootmoeder.

Bron: Wikipedia

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Walram I van Limburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Walram I van Limburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Walram I van Limburg

Walram I van Limburg
± 1030-1082



    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Wikipedia

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam Van Limburg


    De publicatie Hans Strik is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Strik, "Hans Strik", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/hans-strik/I7913.php : benaderd 26 januari 2026), "Walram I van Limburg (± 1030-1082)".