Spellingvariant: Teelcke Jacobs.
Teelke Jacobs, overl. na maart 1690, dr. van Jacob van Comen.
Teelke Jacobs moet als weduwe zijn achtergebleven, en is betrekkelijk oud geworden. Op 30-11-1687 trad namelijk op Jacob Lammerts Clemmius in qlte wegens zijn niet met name genoemde moeder, die voor een klein deel erfgename was van Jantien Peters, weduwe van Jan Jans Eland, in 't Eland in de Oude Boteringestraat; een andere erfgename was Barbara Jacobs. Het zou hier eventueel ook om zijn schoonmoeder kunnen handelen, maar dat staat er niet. Bovendien werd Lambert Annens weduwe begin 1690 nog eens (terloops) vermeld.
In het seizoen 1685/1686 betaalt zij de gemeentelijke belasting voor de burgerwachten in de stad Groningen. Zij wordt dan vermeld als: "Teelcke Jacobs, wedu L. Annes, geen bedrag vermeld." Zij is dan lidmaat van de gecombineerde Waterlandse en Vlaamse gemeente in Groningen.
Zij is getrouwd met Lambert Annens.
Ze zijn in de kerk getrouwd rond 1640.Bron 3
Kind(eren):
Teelke Jacobs | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
± 1640 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lambert Annens |
Haar huwelijksjaar minus 20 jaar
“Clemmius (Groningen)”, door Petronella J.C. Elema. In: “De Nederlandsche Leeuw” 116 (1999) no. 3-4, maart-april, kol. 15-49, eerste versie; “Doopsgezinde bewonerslijsten van de stad Groningen 1634-1798” van W. G. Doornbos en F. M. Veenstra
“Clemmius (Groningen)”, door Petronella J.C. Elema. In: “De Nederlandsche Leeuw” 116 (1999) no. 3-4, maart-april, kol. 15-49, eerste versie