Spellingvariant: Lammert Annens of Lambert Annes.
Lammert Annens, zeilmaker, overl. na 7-12-1681 en waarschijnlijk voor 18-5-1682, tr. (ca. 1640) Teelke Jacobs, overl. na maart 1690, dr. van Jacob van Comen.
Lammert Annes, "seilmaker", en Teelke Jacobs waren zeker vóór 1651 gehuwd. Zij leenden in dat jaar f 1600,- van Antonius Deusingh , med. docoter en professor, borg stelde(n) zich het echtpaar Reiner Dercks Spinneker en Trijntje Popkes. Hun huwelijk kan hebben plaatsgevonden in de periode dat het stad-Groninger ondertrouwboek ontbreekt (1640-1646) of het kan helemaal niet zijn genoteerd, omdat het paar doopsgezind was.
Het is niet zeker wanneer de moeder - Sytske Berends - overleed. Dat kan kort voor medio 1654 zijn geweest, toen Lammert Annes seyelmaecker, borger in Groningen, mede voor zijn broeder Berent Annes en zijn zwager capitain Cornelis Alles van Oosterum, aan Jan Dercks en Aechte Hindricks een camer [= kamerwoning] in Visscherstrate verkocht; zwetten ten N. en O. de verkopers, ten W. Coert Backer, en ten Z. de straat (de koopsom werd niet genoemd).
Hij was zeilmaker.
Lammert Annens kwam bij mijn weten uitsluitend voor als zeilmaker, maar werd niettemin in 1636 lid van het grootschippersgilde; hij betaalde als gildebroederszoon daartoe slechts ƒ 3. In 1641 betaalde Lambert Annes, schipper (getrout an Jacob van Comens dochter) bovendien half tarief voor zijn lidmaatschap van het koopman- en kramergilde48. Zijn vrouw "Teelke Jacubs" was samen met haar vader Jacub van Comen en haar zuster Tonnisien Jacubs als lid van dat gilde ingeboekt in 1634 (GAG, Gildearchieven, inv. no. 30, koopman- en kramergilde, fol. 72).
In 1659 komt hij voor op een lijst van doopsgezinden in de burgervaandels van de stad Groningen. Hij wordt dan vermeld als: "Lambert Annes, mennist, wonend aan het Damsterdiep, vanaf brouwer Albert Egberts" (daar woonde ook zijn broer Berent Annes).
Hij is getrouwd met Teelke Jacobs.
Ze zijn in de kerk getrouwd rond 1640.Bron 3
Kind(eren):
Lambert Annens | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
± 1640 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Teelke Jacobs |
“Clemmius (Groningen), door Petronella J.C. Elema. In: “De Nederlandsche Leeuw” 116 (1999) no. 3-4, maart-april, kol. 15-49, eerste versie; "Doopsgezinden in de burgervaandels van de Stad Groningen, 1659"
“Clemmius (Groningen)”, door Petronella J.C. Elema. In: “De Nederlandsche Leeuw” 116 (1999) no. 3-4, maart-april, kol. 15-49, eerste versie