Groningse doopsgezinden » Johan Gaykinge (????-> 1547)

Persoonlijke gegevens Johan Gaykinge 

  • Feit: (Levensloop) van rond 1515 tot na 1547 .Bron 1
    Johan Gaikinga, hoofdeling te Zuidhorn (1540), tr. Abele Lewe, dochter van Harmen Lewe.

    Evenals zijn broer Frederik Allards Gaykema woonde hij op de Jellemaborg te Zuidhorn.

    Zijn broer Johan Gaikinga is vanaf circa 1530 hoofdeling aldaar, welke titel na hem door zijn zoon Allert gevoerd wordt.

    Het vijfde en jongste kind van Allert Gaikinga, Johan, zette het geslacht voort. Hij wordt als hoofdeling te Zuidhorn vermeld vanaf omstreeks 1530, was grietman van Langewold en huwde Abele Lewe, dochter van Harmen Lewe. Hun zoon Allert huwde in 1548 Eweke Clant (dochter van Doeke Clant en Beteke Jensema), die hem het huis Ter Borg in Warfhuizen aanbracht, en ook hun kinderen huwden meest binnen de Ommelander adel.
  • Hij is overleden na 1547 in Zuidhorn.Bron 2
  • Een kind van Allard Fockos Gayckingha en Bauwe Claesesdr Cater
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 maart 2024.

Gezin van Johan Gaykinge

Hij is getrouwd met Abele Lewe.

Ze zijn in de kerk getrouwd rond 1515.Bron 3


Kind(eren):

  1. Allard Gayckinga  1515-1555 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johan Gaykinge?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johan Gaykinge

Bauwe Claesesdr Cater
± 1465-> 1503

Johan Gaykinge
????-> 1547

± 1515

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. "Tussen Hunze en Lauwers" van G. H. Ligterink; "Adel in het Westerkwartier in de late Middeleeuwen" van Redmer Alma; "De Ommelander ridderschap" (2003) van Redmer Alma
  2. "De Ommelander Borgen en Steenhuizen" van Wiebe Jannes Formsma, R. A. Luitjens-Dijkveld Stol, A. Pathuis
  3. Geboortejaar van Allard Gayckinga

Over de familienaam Gaykinge

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gaykinge.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gaykinge.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gaykinge (onder)zoekt.

De publicatie Groningse doopsgezinden is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Pera, "Groningse doopsgezinden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groningse-doopsgezinden/I28411.php : benaderd 30 april 2025), "Johan Gaykinge (????-> 1547)".