Stamboom Groeneveld » Leendert Jacobszn Besemer (± 1534-1611)

Persoonlijke gegevens Leendert Jacobszn Besemer 


Gezin van Leendert Jacobszn Besemer

Hij is getrouwd met Neeltgen of Aeltgen Leenderts.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Jacob Leendertsz Besemer  ± 1560-1622 
  2. Heijndrick Leenderts Besemer  ± 1565-± 1642
  3. Grietje Leendertsdr Besemer  ± 1568-± 1618
  4. Cornelis Leenderts Besemer  ± 1570-± 1619


Notities over Leendert Jacobszn Besemer

zie grafsteen: "Hier leyt be-graven Leen / dert Jacobs / soon Besemer /sterft III Junius / Anno 1611"


gegoed te Hendrik-Ido-Ambacht, Schildemanskinderen Ambacht, SandelingenAmbacht Rijsoord en Ridderkerk



vermeld van 1543-1561 in het kohier 10e penning in Hendrik-Ido-Ambacht



hoogheemraad van de polder Oud- en Nieuw Reyerwaard 1587-1589,1600-1609;



heemraad van Sandelingen Ambacht 1598



gegoed te Ridderkerk en Rijsoord



voor 1/5 erfgenaam van zijn moeder Heijltje Willems, verkrijgt o.a.gronden in Oud- en Nieuw Reyerwaard en Hendrik-Ido-Ambacht: 6 "mergen"en 450 roe land in Oud-Reyerwaard, 1 morgen min 20 roe inNieuw-Reyerwaard, 1 morgen in Hendrik-Ido-Ambacht gemeen met de ervenvan saliger Aerdt Besemer Ghijsbrechtszn en te Alblas een restbrief van6 Rhijnsguldens op Aert Heyn en een restbrief van 6 Rhijnsguldens opAndryn Everts

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leendert Jacobszn Besemer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Leendert Jacobszn Besemer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Leendert Jacobszn Besemer

Voorouders (en nakomelingen) van Leendert Jacobszn Besemer


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Besemer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Besemer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Besemer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Besemer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Groeneveld is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eric Groeneveld, "Stamboom Groeneveld", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groeneveld-stamboom/I429.php : benaderd 22 januari 2026), "Leendert Jacobszn Besemer (± 1534-1611)".