Stamboom Groeneveld » Michiel Harmensz (van der Kooij) (1525-1616)

Persoonlijke gegevens Michiel Harmensz (van der Kooij) 


Gezin van Michiel Harmensz (van der Kooij)

Hij is getrouwd met Aefgen Gabriels Bouwman.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Michiel Harmensz (van der Kooij)

bouwman op de hoeve "het Huysweer" gelegen op het 6e weer ten zuiden van de Hofweg in de polder Schieveen onder Overschie ,ambachtsbewaarder van Schieveen(1596-1597),Schepen van Overschie(1599).
In 1561 heeft hij in Schieveen 2 morgen land in eigendom , pacht hij in die polder 13 morgen en 16 hont land van zijn vader en 13 morgen 2n 2 hont land van Lambrecht Michilesz. van Cryeckenbeeck te Delft en ook nog 3 morgen en 2 hont land van de Heilige Geestmeester van Overschie en 4 hont land van Michiel Dircksz te Pijnacker.
Voorhet vervoer van bagger en turf worden in de loop van 1562 in Schieveen 2 sloten gegraven,die zo breed zijn dat ze voor schuiten bevaarbaar zijn en een verlaat krijgen naar de Schie(zie opm bij broer Dirck).
Een van deze sloten is de Verlaatsloot,die het Huysweer ten zuiden begrensde met aan de overzijde daarvan gelegen boerderij "de Waelsaet"
Aefgen Grabelsdr deelt op 30 Mei 1578 met 2 zusters en een broer in de nalatenschap van haar overleden zuster Neeltge Gabriëlsdr, gehuwd geweest met Jacob Cornelisz van Pernis
Bij een op 7 Febr. 1591 te Kethel gehouden rechtsdag eist Michiel Harmensz het recht op van naasting van een woning en land door Pieter Willemsz Holy gekocht van Arien Gerritsz Smit
Op 30 April 1618 worden onroerende goederen uit zijn nalatenschap getransporteerd.Daaronder bevindt zich de "Woonninghe ofte Getimmerte met den nombre van omtrent negenthyen mergen vijff hont Eygenlandts en de toegiffte van ontrent twaelf mergen bruyckwaerlandts toebehorende Michiel Lambrechtssz.van Cryeckenbeeck brouwer inde Werlt tot Delff , maeckende de nombre van ontrent XXXII mergen soo eygen als bruyckwaerslandts,metten andren gemeen leggende genaemt het Huysweer"

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Michiel Harmensz (van der Kooij)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Michiel Harmensz (van der Kooij)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Michiel Harmensz (van der Kooij)

Jannetje Pieters
± 1465-????

Michiel Harmensz (van der Kooij)
1525-1616



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1616: Bron: Wikipedia
    • 29 januari » Jacob le Maire en Willem Cornelisz Schouten ontdekken de doorgang naar de Grote Oceaan bij Kaap Hoorn
    • 3 maart » Stichting van de Colombiaanse stad Medellín door Francisco Herrera y Campuzano onder de naam Poblado de San Lorenzo.
    • 20 maart » Walter Raleigh wordt vrijgelaten na dertien jaar gevangenschap in de Londense Tower.
    • 19 september » Paus Paulus V creëert zes nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse aartsbisschop van Bologna Alessandro Ludovisi.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam (van der Kooij)


De publicatie Stamboom Groeneveld is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eric Groeneveld, "Stamboom Groeneveld", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/groeneveld-stamboom/I20162.php : benaderd 4 februari 2026), "Michiel Harmensz (van der Kooij) (1525-1616)".