De temperatuur op 31 mei 1945 lag tussen 6,9 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
5 februari » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Sociedad Deportiva Aucas.
11 april » Kamp Erika nabij Ommen wordt bevrijd.
11 september » President Harry Truman beslist op advies van Henry Stimson, de Amerikaanse minister van Oorlog, dat de oorlog met Japan en Duitsland voortaan bekend zal staan als de "Tweede Wereldoorlog".
14 september » Benoeming van de Nederlander Martin Lucas tot apostolisch delegaat in Zuid-Afrika.
14 november » In de Duitse stad Neurenberg begint het proces tegen een groot aantal nazi-leiders.
Doopdag 22 juli 1945
De temperatuur op 22 juli 1945 lag tussen 14,6 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 5,7 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
25 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zevende keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 1-0 te winnen van Uruguay.
9 mei » Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
1 juni » Eerste nummer van de Geldersch-Overijsselsche Courant, een krant voor de Noordelijke Achterhoek, Zuid-Twente met een aparte editie Haaksbergen, Diepenheim en Markelo.
30 juli » Het Amerikaanse schip USS Indianapolis wordt als laatste schip in de Tweede Wereldoorlog getorpedeerd en zinkt.
10 september » Vidkun Quisling wordt ter dood veroordeeld wegens collaboratie met de nazi's.
31 oktober » Peru wordt een lidstaat van de Verenigde Naties
Dag van overlijden 10 januari 2010
De temperatuur op 10 januari 2010 lag tussen -1,0 °C en 0,2 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 4,9 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
1 januari » De Belgische politicus Herman Van Rompuy begint aan zijn ambtstermijn als eerste permanente voorzitter van de Europese Raad.
18 februari » Een groep militairen pleegt in Niger een staatsgreep tegen de regering en vestigt een militaire junta.
5 augustus » In de Atacama-woestijn in Chili geraken 33 mijnwerkers door een ernstig mijnongeval ingesloten in de mijn van San José bij Copiapó. Ze zullen pas na 69 dagen bevrijd worden.
14 augustus » Openingsceremonie van de Olympische Jeugdzomerspelen 2010.
14 oktober » De Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties verklaart de runderpest uitgeroeid. Dit is het tweede virus in de geschiedenis, na de pokken, dat door de mens uitgeroeid is.
15 november » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Fortaleza FC.
Dag van begraven 15 januari 2010
De temperatuur op 15 januari 2010 lag tussen 0,1 °C en 1,8 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
6 april » In Walibi Holland wordt de attractie Speed of Sound geopend.
2 mei » Scheidsrechter Serdar Gözübüyük maakt zijn debuut in de Nederlandse eredivisie voetbal (Heracles Almelo-ADO Den Haag). Hij is met 24 jaar de jongste scheidsrechter ooit op het hoogste niveau en ook de eerste scheidsrechter van Turkse afkomst.
13 juli » Vanwege het behalen van de tweede plaats op het wereldkampioenschap voetbal, wordt het Nederlands voetbalelftal en staf toegejuicht in Amsterdam bij een ereronde in een rondvaartboot en optreden op een podium op het Museumplein.
24 oktober » Feyenoord verliest in Eindhoven met 10-0 van PSV. Het is de zwaarste nederlaag ooit voor de Rotterdamse club in de Eredivisie.
3 november » Plopsa maakt bekend het Duitse Holiday Park over te zullen nemen.
14 december » Oud-international Gary Speed wordt aangesteld als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Wales. Hij volgt John Toshack op.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I3792.php : benaderd 4 oktober 2026), "Windeld van den Brink (1945-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.