4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
Trouwdag 11 maart 1927
De temperatuur op 11 maart 1927 lag tussen -1,1 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 2,1 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
20 mei » Charles Lindbergh begint aan de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische oceaan in zijn toestel Spirit of St. Louis.
21 mei » Charles Lindbergh voltooit de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
1 november » In Lima verliest het Peruviaans voetbalelftal de allereerste officiële interland uit de geschiedenis van het Zuid-Amerikaanse land met 4-0 van Uruguay.
12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
Dag van overlijden 26 juni 1963
De temperatuur op 26 juni 1963 lag tussen 10,4 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 7,2 uur zonneschijn (43%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » Demonstratie van de laser-tv in New York.
5 april » Prinses Marijke laat haar naam veranderen. Ze heet voortaan Prinses Christina.
6 april » De NV Nederlandse Gasunie wordt opgericht.
20 april » De NCRV-televisie zendt voor het eerst de serie I love Lucy van Lucille Ball uit.
9 oktober » Door een rotsverschuiving op de Italiaanse berg Monte Toc stort een grote hoeveelheid gesteente in een stuwmeer, waardoor een grote vloedgolf het Noord-Italiaanse dorp Longarone volledig verwoest. Ongeveer tweeduizend mensen komen om.
22 december » Er ontstaat brand op het schip de Johan van Oldenbarnevelt - dan bekend staand als TSMS Lakonia, waardoor deze in de loop van de nacht afbrandt.
Dag van begraven 1 juli 1963
De temperatuur op 1 juli 1963 lag tussen 11,0 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 3,0 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
5 mei » Eerste levertransplantatie ooit, uitgevoerd door Thomas Starlz.
16 juni » Lancering van de Vostok 6 met aan boord Valentina Teresjkova voor een gezamenlijke vlucht met Vostok 5. Teresjkova wordt daarmee de eerste vrouw in de ruimte.
8 augustus » De grote treinroof in Engeland. Buit: meer dan 2 miljoen pond.
23 november » De eerste aflevering van de populaire tv-serie Doctor Who wordt uitgezonden op de BBC.
9 december » Het Sultanaat Zanzibar wordt onafhankelijk.
31 december » De Centraal-Afrikaanse Federatie valt uiteen in Malawi, Rhodesië en Zambia.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Geurt Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/geurt-jacobs/I3590.php : benaderd 29 september 2026), "Gijsbert van den Brink (1899-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.