De temperatuur op 9 mei 1912 lag tussen 8,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
8 oktober » De Eerste Balkanoorlog breekt uit.
Trouwdag 5 juni 1940
De temperatuur op 5 juni 1940 lag tussen 8,6 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 15,3 uur zonneschijn (93%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
17 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitsland bezet Brussel.
9 juni » Noorwegen capituleert voor de Duitsers.
7 september » Zwaar bombardement op Londen tijdens de Slag om Engeland.
26 september » Opening van voetbalstadion Tehelné pole in de Slowaakse hoofdstad Bratislava.
28 oktober » Tweede Wereldoorlog: Invasie van Griekenland door Italië.
14 november » Bombardement op Coventry.
Dag van overlijden 16 juli 1987
De temperatuur op 16 juli 1987 lag tussen 16,2 °C en 26,6 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 36,6 mm neerslag gedurende 5,0 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sim Mostert, "Genealogie Pot en Smit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie_pot_smit/I5640.php : benaderd 7 oktober 2026), "DIRK PIETER POT (1912-1987)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.