De temperatuur op 26 september 1918 lag tussen 6,9 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
28 oktober » Tsjecho-Slowakije wordt onafhankelijk van Oostenrijk-Hongarije.
7 november » Een revolutie onder leiding van Kurt Eisner leidt tot de val van koning Lodewijk III van Beieren.
Trouwdag 29 november 1948
De temperatuur op 29 november 1948 lag tussen -8,4 °C en 2,0 °C en was gemiddeld -2,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
17 januari » Op het Britse schip Renville wordt een wapenstilstandsovereenkomst gesloten tussen Nederland en Indonesië.
17 maart » De Benelux-landen, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk tekenen de overeenkomst van Brussel, welke een voorloper is van de NAVO-overeenkomst.
1 april » De Faeröer krijgen verregaande autonomie binnen Denemarken.
14 mei » Oprichting van Roemeense voetbalclub Dinamo Boekarest.
21 juni » Introductie van de lp in New York.
26 juni » Het Pools voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit de geschiedenis van het land. In Kopenhagen wordt met 8-0 verloren van Denemarken.
Dag van overlijden 24 oktober 1990
De temperatuur op 24 oktober 1990 lag tussen 0,7 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (88%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
4 mei » Letland verklaart zich, na Litouwen en Estland, als derde Baltische republiek onafhankelijk van de Sovjet-Unie.
15 augustus » President Daniel arap Moi roept de bevolking van Kenia op tot "kalmte en eenheid" na de onrust die de plotselinge dood van de anglicaanse bisschop Alexander Muge heeft veroorzaakt.
1 november » Sir Geoffrey Howe, de vice-premier van het Verenigd Koninkrijk, neemt ontslag.
12 november » In de Turkse stad Istanboel vindt officier van justitie Fikret Niyazi Aygen de dood bij een aanslag, die wordt opgeëist door de verboden linkse organisatie Dev Sol.
12 november » Kroonprins Akihito wordt de 125 monarch van Japan en neemt de titel Keizer Akihito van Japan aan. De troonsbestijging vindt plaats in het bijzijn van hoge gasten uit 158 landen.
25 november » In Melbourne eindigt de Nederlandse hockeyploeg als tweede bij het toernooi om de Champions Trophy.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sim Mostert, "Genealogie Pot en Smit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie_pot_smit/I5394.php : benaderd 25 september 2026), "BERTHA den BOEF (1918-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.