Genealogie Pot en Smit » KORNELIS GERARDUS SMIT (1875-1940)

Persoonlijke gegevens KORNELIS GERARDUS SMIT 

  • Hij is geboren op 21 juni 1875 in KRIMPEN AAN DE LEK.Bron 1
    Tijdstip: 18:30
  • Beroep: SCHEEPSBOUWER (1900-1902), DIRECTEUR VAN EEN SCHEEPSWERF (1929), SCHEEPSBOUWMEESTER, ZONDER BEROEP (1940).
  • Hij is overleden op 10 maart 1940 in MIDDELBURG, hij was toen 64 jaar oud.Bron 2
    Tijdstip: 10:45
    OVERLEDEN TE MIDDELBURG, DOCH WONENDE TE OOSTKAPELLE.
  • Hij is begraven in KRIMPEN AAN DE LEK.Bron 3
    BEGRAVEN IN HET FAMILIEGRAF TE KRIMPEN A/D LEK. ZIE "SMITTEN-BOEK" BLZ
  • Een kind van KORNELIS SMIT en GEERTRUIDA GERHARDA AALBERS
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 januari 2014.

Gezin van KORNELIS GERARDUS SMIT

Hij is getrouwd met JOHANNA BOOGAERDT.

Zij zijn getrouwd op 29 maart 1899 te KRIMPEN AAN DE LEK, hij was toen 23 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. MARGARETA SMIT  1902- 
  2. WIJBRAND SMIT  1905- 
  3. JOHANNA SMIT  1911-1997

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot KORNELIS GERARDUS SMIT?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk KORNELIS GERARDUS SMIT

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van KORNELIS GERARDUS SMIT

JAN SMIT
1779-1869
ANNA VEENHUIS
1793-1879
KORNELIS SMIT
1826-1910

KORNELIS GERARDUS SMIT
1875-1940

1899
WIJBRAND SMIT
1905-????
JOHANNA SMIT
1911-1997

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap KORNELIS GERARDUS SMIT



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. ARCHIEF GEMEENTE KRIMPEN AAN DE LEK, akte 24
    2. ARCHIEF GEMEENTE MIDDELBURG, akte 75
    3. "SMITTEN-BOEK"
    4. STREEKARCHIEF MIDDEN-HOLLAND, akte 8

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 juni 1875 lag rond de 18,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
      • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
      • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
      • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
    • De temperatuur op 29 maart 1899 lag rond de 10,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
      • 17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
      • 10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
      • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
      • 22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
      • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.
    • De temperatuur op 10 maart 1940 lag tussen 2,9 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 4,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 10 mei » De gezant van Duitsland Julius Graf von Zech-Burkersroda reikt om 6:00 's ochtends de verklaring van bezetting uit aan de minister van Buitenlandse Zaken Eelco van Kleffens. Hiermee vervalt de Nederlandse neutraliteit en wordt het leger in stelling gebracht. België wordt onaangekondigd aangevallen, het begin van de achttiendaagse veldtocht.
      • 4 juni » Tweede Wereldoorlog: de Duinkerke evacuatie komt tot een einde: Britse troepen evacueren 338.000 troepen uit Duinkerken in Frankrijk. Om het moreel van het land te werven, levert Winston Churchill, alleen aan het House of Commons, zijn beroemde "We shall fight on the beaches" toespraak.
      • 9 juni » Noorwegen capituleert voor de Duitsers.
      • 11 juni » Tweede Wereldoorlog: Britse troepen bombarderen Genua en Turijn in Italië.
      • 1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
      • 15 augustus » Eerste nummer van de als ondergrondse krant begonnen La Libre Belgique.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam SMIT

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam SMIT.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over SMIT.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam SMIT (onder)zoekt.

    De publicatie Genealogie Pot en Smit is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Sim Mostert, "Genealogie Pot en Smit", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie_pot_smit/I273.php : benaderd 24 december 2025), "KORNELIS GERARDUS SMIT (1875-1940)".