Genealogie Tijmes en Sappe » Jan Sappe (1878-1960)

Persoonlijke gegevens Jan Sappe 

  • Hij is geboren op 23 mei 1878 in Sint Johannesga(FR).Bron 1
    Geboorteakte Schoterland, 1878 Aangiftedatum 25 mei 1878, akte nr. 157 Jan Sappé, geboren 23 mei 1878 Zoon van Meine Sappé en Baukje de Vries Wonende te Sintjohannesga

    --------------------------------------------------------------------------------
    Gemeente: Schoterland
    Jaar: 1878
    Bron: BS Geboorten
  • Registratie van geboorte op 25 mei 1878.Bron 2
  • Beroep: arbeider.Bron 3
  • Hij is overleden op 17 oktober 1960 in Joure(FR), hij was toen 82 jaar oud.Bron 4
  • Hij is begraven in Joure(FR).Bron 4
  • Een kind van Meine Sappe en Baukje Hessels de Vries
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 mei 2009.

Gezin van Jan Sappe

Hij is getrouwd met Anna de Heij.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1903 te Schoterland(FR), hij was toen 24 jaar oud.Bron 5

Huwelijksakte Schoterland, 1903

--------------------------------------------------------------------------------

Huwelijksakte Schoterland, 1903
Man : Jan Sappé, oud 24 jaar, geboren te Sintjohannesga
Ouders: Meine Sappé en Baukje de Vries
Vrouw : Anna de Hey, oud 21 jaar, geboren te Rotsterhaule
Ouders: Hendrik de Hey en Rinske Veenstra
Datum : 21 mei 1903, akte nr. 67

--------------------------------------------------------------------------------
Gemeente: Schoterland
Jaar: 1903
Bron: BS Huwelijken

Kind(eren):

  1. Baukje Sappe  1904-1971
  2. Rinske Sappe  1905-
  3. Aaltje Sappe  1906-1977
  4. Akke Sappe  1909-1999

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Sappe?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Sappe

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Jan Sappe

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Sappe

Jan Sappe
1820-1894
Meine Sappe
1851-1934

Jan Sappe
1878-1960

1903

Anna de Heij
1882-1938

Baukje Sappe
1904-1971
Rinske Sappe
1905-????
Aaltje Sappe
1906-1977
Akke Sappe
1909-1999

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Jan Sappe



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    2. BS Geboorten
    3. Namenlijst Joure 1928
    4. Graftombe.nl
    5. BS Huwelijken

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 mei 1878 lag rond de 10,8 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
      • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
      • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 21 mei 1903 lag tussen 8,3 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (67%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
      • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
      • 15 september » Drie schepen uit Arnemuiden vergaan tijdens stormweer, 10 vissers verdrinken.
      • 1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
      • 31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
      • 1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
      • 18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.
    • De temperatuur op 17 oktober 1960 lag tussen 4,4 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (36%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
      • 21 april » Brasilia wordt officieel de hoofdstad van Brazilië.
      • 1 augustus » De Republiek Dahomey wordt onafhankelijk van Frankrijk.
      • 19 augustus » Lancering van Spoetnik 5 met als opvarenden de honden Belka en Strelka.
      • 30 september » The Flintstones, een Amerikaanse animatieserie, wordt voor het eerst op televisie uitgezonden in de Verenigde Staten.
      • 1 oktober » Nigeria wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
      • 19 oktober » Het Luxemburgs voetbalelftal lijdt de grootste nederlaag uit zijn geschiedenis. Engeland wint in het groothertogdom met 9-0.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Sappe

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sappe.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sappe.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sappe (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Erik Tijmes en Lea Sappé, "Genealogie Tijmes en Sappe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-tijmes-en-sappe/I334.php : benaderd 8 augustus 2025), "Jan Sappe (1878-1960)".