Genealogie Meeldijk » Floris I de Scoten van ADRICHEM (1258-1327)

Persoonlijke gegevens Floris I de Scoten van ADRICHEM 

  • Hij is geboren op 17 juni 1258 in Slot Brederode Santpoort.
  • Hij is overleden op 1 januari 1327 in Slot Brederode Santpoort, hij was toen 68 jaar oud.
  • Een kind van Willem I van BREDERODE en Margaretha Danielsd van der MERWEDE
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 november 2014.

Gezin van Floris I de Scoten van ADRICHEM

Hij had een relatie met Brechta Rolland.

De relatie startte.


Kind(eren):

  1. Nicolaas van ADRICHEM  ± 1300-± 1345 


Notities over Floris I de Scoten van ADRICHEM

Notitie bij Floris de:
(Bastaard) vermeld 1291 als broeder van Heer Dirc van Brederode (Hollandse Oorkonde nr 759) en vermeld (genoemd) in 1300 en 1305 als broeder en mombaer door Alverade van Brederode, ridder
Floris de trouwde met Brechta van Rollant. Brechta is overleden op 11-10-1335.
Notitie bij Brechta: (haar broeder Peleginus overlijdt 13-2-1306)
.
Hij is een bastaard van zijn vader bij een onbekende moeder. Vermeld in 1291. Hij was de stamvader van het geslacht Adrichem.
Abdij van Egmond; toegangsnummer: 356; 4. Regestenlijst:
1121290 januari 14 (in octavis Epiphanie)
Theodericus, priester in Akersloot, verklaart met goedvinden van zijn broeder Bertholomeus en zijn zusters te schenken en te legateren aan God, S. Adalbertus en het convent in Hecmunda een stuk land in Akersloot, geheten "de aght gherden", 7 weide naldaar (gekocht van Florentius van Scoten, broeder van heer Theodericus de Brederode, ridder), 6 maden in Uytersloot, een erf in Heemskerc, 5 jukken land in Haimout (gekocht van zijn bloedverwant Theodericus van Wiic), verder 2 akkers in Wiic na dendood van zijn zusters, die deze thans bezitten onder voorbehoud van de rechten, die zijn broeder hierop zal hebben; met bepaling, dat de inkomsten van de goederen tijdens zijn leven aan hem afgedragen zullen worden, dat na zijn dood de inkomsten aanzijn beide zusters en aan zijn nicht en neef gedurende hun leven zullen komen, en met verdere regelingen omtrent de uitkeringen aan het altaar, waar dagelijks een mis voor het heil van de ziel van hem, zijn broeder Arnoldus en zijn weldoeners en dievan het klooster gehouden zal worden, omtrent de uitkering voor een pitancie op zijn jaardag, en omtrent het gebruik van het restant voor de cariteit.
a. Afschrift (Inv.no. 1, fol, 40).
b. Afschrift (Inv.no. 3, fol, 50).
1711311 Mei 23 (des anders daghes nae Pinxterdach)
Gheriit van Heemskerck, ridder, Wouter van Egmond, FIorens van Aderkem en Wouter die Vriese oorkonden, dat Machteld, dochter van Dirc van Rollant, bijgestaan door haar momber Symon van Teylinghe vóórden abt ten behoeve van deze afstand gedaan hee ftvan de rottienden, en dat de abt haar met deze tienden opnieuw be]eend heeft op de voorwaarden, die in haar brief vermeld zijn.
Afschrift (Inv.no. 1, fol, 12).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Floris I de Scoten van ADRICHEM?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Floris I de Scoten van ADRICHEM

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Floris I de Scoten van ADRICHEM

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1239 » Eduard I, koning van Engeland († 1307)
  • 1682 » Karel XII, koning van Zweden († 1718)
  • 1703 » John Wesley, Brits theoloog, oprichter van de Methodisten († 1791)
  • 1738 » Andreas Bonn, Nederlands arts, anatoom en chirurg († 1817)
  • 1791 » Roberto Cofresí, Puerto Ricaans piraat († 1825)
  • 801 » Drogo van Metz, Frankisch aartsbisschop († 855)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van ADRICHEM


De publicatie Genealogie Meeldijk is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Meeldijk, "Genealogie Meeldijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-meeldijk/I343.php : benaderd 17 februari 2026), "Floris I de Scoten van ADRICHEM (1258-1327)".