Genealogie Meeldijk » Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK (1605-1683)

Persoonlijke gegevens Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK 

  • Zij is geboren in het jaar 1605.
  • Zij is overleden december 1683 in Ackersdijk, zij was toen 78 jaar oud.
  • Een kind van Fop Leenderts van ACKERSDIJCK en Maertie PIETERS
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 juni 2023.

Gezin van Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK

(1) Zij is getrouwd met Jan Cornelisz de Oude PIJNACKER.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1623, zij was toen 18 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Maertge JANSDR  1624-????


(2) Zij is getrouwd met Philips Blasiusz DIJKSHOORN.

Zij zijn getrouwd rond 1630.


Kind(eren):

  1. Leentje Philips DIJKSHOORN  ± 1650-???? 


Notities over Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK

NATI Nederlandse
--
ORA Akkersdijk en Vrouwenrecht.
23?!-6-1649: Comp. Willempgen Pietersdr. van Dijck en Maertgen Pietersdr. van Dijck mondige dochters geassisteerd met Cornelis Jansz. Proot van moederszijde, Crijn Jansz. van Dijck en Arijen Jansz. anders genaamd Arijen Jan Reijmen als getrouwd hebbende Annitgen Jansdr. van Dijck, mitsgaders dezelve Crijn Jansz. van Dijck en Arijen Jan Reijmen als naaste vrienden en gestelde voogden van vaderszijde over Elisabeth Pietersdr. van Dijck, alle kinderen en gerechte erfgenamen van Maertgen Arentsdr. Tou weduwe van Pieter Crijnen van Dijck in zijn leven schout van de vrije heerlijkheid van Akkersdijk en Vrouwenrecht, elk voor een gerecht vierde part en hebben verkocht aan Crijn Pietersz. van Dijck hunlieder broeder die het resterende vierde part is competerende zekere woning als huis, bijhuis, schuren, bargen en geboomte met de toegift van omtrent 34 morgen bruikwaar land daar dezelve woning op staat waarvan de heer Cornelis van Nijerop capiteijn toekomt 22 morgen en de abdij van Rijnsburg omtrent 1 morgen (belenders o.a. Cornelis Foppen Ackersdijk; Jannitgen Foppen wed. van Phillips Blasen Dijcxhooren) […]. Met diverse toegiften. Volgens koopvoorwaarden d.d. 21-2-1648. Alles volgens de oude opdrachtbrieven, de laatste d.d. 28-4-1610).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam ACKERSDIJCK


De publicatie Genealogie Meeldijk is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Meeldijk, "Genealogie Meeldijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-meeldijk/I147.php : benaderd 5 februari 2026), "Jannitgen Foppensd ACKERSDIJCK (1605-1683)".