Stamboom Grooten » Geertruida Pijpker (1909-1996)

Persoonlijke gegevens Geertruida Pijpker 


Gezin van Geertruida Pijpker

Zij is getrouwd met Sjoerd Hubertus Jelke de Valk.

Toestemming voor het huwelijk is 8 maart 1930 verkregen te Coevorden.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 13 juni 1931 te Coevorden, zij was toen 22 jaar oud.Bron 4

Bruidegom: Sjoerd Hubertus Jelke de Valk, geboren te Coevorden; oud: 23 jaren; beroep: typograaf, zoon van Pieter de Valk, beroep: fabrieksarbeider, en Aaltje Kuiler.
Bruid: Geertruida Pijpker, geboren te Emmen; oud: 22 jaren; beroep: zonder, dochter van Johannes Pijpker, beroep: arbeider, en Wimke Grooten, beroep: arbeidster.
NB. moeder bruidegom overleden

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Wimke de Valk  1936-1936
  3. (Niet openbaar)


Notities over Geertruida Pijpker

Interne referentie: 877

Tijdbalk Geertruida Pijpker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertruida Pijpker

Martje Pater
1841-1932
Antje Bron
1842-1920
Wimke Grooten
1874-1946

Geertruida Pijpker
1909-1996

1931
Wimke de Valk
1936-1936

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Emmen, geboorteakte, 18 januari 1909, aktenr. 63
    2. (Niet openbaar)
    3. Kaart
    4. Emmen, huwelijksakte, 13 juni 1931, aktenr. 147

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 januari 1909 lag tussen -0,3 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 4,3 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
      • 4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
      • 31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
      • 1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
      • 26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
      • 29 juli » In Barcelona wordt op bloedige wijze de Tragische week beëindigd, een opstand tegen de mobilisatie van het leger.
    • De temperatuur op 13 juni 1931 lag tussen 11,1 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
      • 3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
      • 11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
      • 2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
      • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
      • 9 december » Spanje wordt een republiek.
    • De temperatuur op 6 februari 1996 lag tussen -6,6 °C en -0,2 °C en was gemiddeld -3,7 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (88%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
    • In het jaar 1996: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 15,5 miljoen inwoners.
      • 9 februari » In Darmstadt wordt voor het eerst Copernicium (voorheen: ununbium) gecreëerd. Dit wordt het 112 element in het periodiek systeem.
      • 3 april » Nadat hij achttien jaar bombrieven te hebben verstuurd, wordt de Unabomber, Theodore Kaczynski, gearresteerd.
      • 27 april » Stefano Zanini wint de 31e editie van de Amstel Gold Race.
      • 19 mei » Vlucht STS-77 (Spaceshuttle Endeavour) wordt gelanceerd.
      • 17 juli » Een Boeing 747 van Trans World Airlines stort neer in de Atlantische Oceaan, voor de kust van Long Island. Alle 230 inzittenden komen om het leven.
      • 15 september » In Epcot wordt de attractie Ellen's Energy Adventure geopend.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1993 » Arthur Ashe (49), Amerikaans tennisser
    • 1994 » Jack Kirby (76), Amerikaans striptekenaar
    • 1997 » Roger Laurent (83), Belgisch autocoureur
    • 1998 » Falco (40), Oostenrijks rock-muzikant
    • 1998 » Carl Wilson (51), Amerikaans muzikant
    • 1999 » Joeri Istomin (54), Sovjet-Russisch voetballer

    Over de familienaam Pijpker

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pijpker.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pijpker.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pijpker (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Grooten is opgesteld door Henk Grooten (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Grooten, "Stamboom Grooten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-grooten/I680.php : benaderd 25 januari 2026), "Geertruida Pijpker (1909-1996)".