Stamboom Grooten » Aaltien Ottens (1837-1909)

Persoonlijke gegevens Aaltien Ottens 

  • Zij is geboren op 30 maart 1837 in Bonnen (Gieten).Bron 1
    Gieten, geboorteakte, 1 april 1837, aktenr. 15
    Kind: Aaltien Ottens, geboren te Bonnen (Gieten) op 30-03-1837, dochter van Roelf Ottens, beroep: arbeider; oud: 38 jaren, en Jantje Lanting, oud: 27 jaren
  • Beroep: arbeidster(Van Kooijker tot Schut(te) auteur Jans Schut).
  • Zij is overleden op 23 november 1909 in Buinen (Borger), zij was toen 72 jaar oud.Bron 2
    Overledene: Aaltien Ottens, geboren te Borger op 30-03-1837; beroep: arbeidster; overleden te Buinen (Borger) op 23-11-1909; oud: 72 jaren, dochter van Roelof Ottens en Jantien Lanting.
    Gehuwd geweest met Lukas Schut, overleden.
  • Een kind van Roelf Hendriks Ottens en Jantje Jans Lanting
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 mei 2010.

Gezin van Aaltien Ottens

(1) Zij is getrouwd met Lukas Schut.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1863 te Borger, zij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Bruidegom: Lukas Schut, geboren te Haren op 04-02-1830; oud: 33 jaren; beroep: smid; weduwnaar van Grietje Daniels, zoon van Albert Sikkens Schut, beroep: zonder, en Aaltien Jans.
Bruid: Aaltien Ottens, geboren te Gieten op 30-03-1837; oud: 26 jaren; beroep: arbeidster, dochter van Roelof Ottens, beroep: arbeider, en Jantje Lanting.
NB. moeder bruidegom overleden; moeder bruid overleden (Borger 09-11-1850)

Kind(eren):

  1. Albert Schut  1864-1915 
  2. Jantien Schut  1866-1928 
  3. Roelof Schut  1866-1944 
  4. Jans Schut  1869-1944
  5. Aaltien Schut  1872-1935
  6. Willemtien Schut  1874-1948
  7. Hillechien Schut  1876-1948


Kind(eren):

  1. Roelof Ottens  1859-1938


Notities over Aaltien Ottens

Bron: Van Kooiker tot Schutte

Heeft een natuurlijk kind, genaamd : Roelof Ottens, geboren 15-07-1859 Borger.

Zij woonde Behuizing B39; B53;' Buinen. Woonde voordien buurschap Buinerveen, huis 320.

Tijdbalk Aaltien Ottens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltien Ottens

Aaltien Ottens
1837-1909

(1) 1863

Lukas Schut
1830-1882

Albert Schut
1864-1915
Jantien Schut
1866-1928
Roelof Schut
1866-1944
Jans Schut
1869-1944
Aaltien Schut
1872-1935


Onbekend

Roelof Ottens
1859-1938

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gieten, geboorteakte, 1 april 1837, aktenr. 15
  2. Borger, overlijdensakte, 24 november 1909, aktenr. 106
  3. RA Drenthe BS-H Borger 1863 akte 15

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 maart 1837 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.
  • De temperatuur op 11 mei 1863 lag rond de 13,2 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
  • De temperatuur op 23 november 1909 lag tussen -5,4 °C en 2,5 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
    • 31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
    • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
    • 15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1890 » Willem III (73), Koning der Nederlanden
  • 1894 » Eugène Maximiliaan August Alexander Karel Frackers (50), Nederlands militair
  • 1912 » Charles Bourseul (83), Frans technicus en uitvinder
  • 1916 » Eduard Nápravník (77), Tsjechisch componist en dirigent
  • 1920 » Alfred Tepe (79), Nederlands architect
  • 1942 » Stanisław Saks (44), Pools wiskundige

Over de familienaam Ottens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ottens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ottens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ottens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Grooten is opgesteld door Henk Grooten (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Grooten, "Stamboom Grooten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-grooten/I642.php : benaderd 17 maart 2026), "Aaltien Ottens (1837-1909)".