Hij had een relatie met Elsbeen.
Kind(eren):
poorter van Wijk bij Duurstede (1450)
218-1 Bisschoppen van Utrecht
Bijlagen 2. Regesten
Regestnr. 3779 Datering: 23 april 1457
Beschrijving: Gerit van Bemmel draagt, onder afstand door zijne vrouw Elsbeen van hare lijftocht daaraan, aan Jacop, heer te Gaesbeke, te Apcoude, te Putte en te Stryen, op zes morgens land onder Coten, waarmede deze dan Jan van Embrick beleent.
Zie ook verwijzing:Zie inventarisnummer: 1291 Zie folio- of paginanummer: 24
Overlevering: Afschrift
Toegang 218-1, Inv.nr. 1291 Organisatie: Het Utrechts Archief
218-1 Bisschoppen van Utrecht
Bijlagen 2. Regesten
Regestnr. 3630: 5 april 1453
Beschrijving:
Willem van Bemmel draagt aan Jacop, heer van Gaesbeke, van Apcoude, van Putte en van Stryen, eene halve hoeve land in Nederlangbroeck op, waarmede deze dan Ariaen Valkeneer Henrick Valkeneerszoen beleent.
Zie ook verwijzing:Zie inventarisnummer: 1291 Zie folio- of paginanummer: 13
Overlevering: Afschrift
Zie ook:Toegang 218-1, Inv.nr. 1291 Organisatie: Het Utrechts Archief
https://www.fredbrouwer.nl/kwartierstaat-brouwer-generatie-18/#n163954
In 1452 een pachtbrief voor Gerit van Bemmel van 2 hoeven int Opvelt onder Cothen. Op 23 april 1457 draagt Gerrit van Bemmel, na afstand van de lijftocht van zijn vrouw Elsbeen, 6 morgen te Cothen op waarmee Jacob van Gaesbeeck vervolgens Jan van Embrick beleent.
In 1467-1468 rekening van het kapittel tot Wijck, ontvangen van Gherit van Bemmel 2 vr. scilde hier gaet af pro memorie Henrici Baers en huisvrouw 1 loot zilver in december en noch 1 loot zilver pro memorie Hermanni Baers in september en noch 1 qrt pro memorie Jutte Baers in juli, facit 8 gulden.
Oudschildgeld Cothen 1470: Gezellen inde Dom 9 morgen, betaalt Gerijt van Bemmel. Jan van Rijnesse van Baer 6 morgen en Jan van Embrick 6 morgen, betaalt Gerijt van Bemmel. Morgengeld Nederlangbroek 1470: Gerijt van Zulen Lambertss, 11 morgen en betaalt Gerijt van Bemmel. Oudmunster, 6 morgen, betaalt Gerijt van Bemmel.
Op 20 juli 1474 is Gerard van Bemmel door de Proosdij Oudmunster beleend met 14 hont in het gerecht Wijk bij Duurstede in de Wegemaat, strekkend van Wijkersloot tot de Oude wetering, bij overdracht door Willem Nikolaasz. Op 22 februari 1487 St Petersavont Willem van Bemmel bij dode van Gerard, zijn vader. Op 24 maart 1503 Jan de Kruif Dirksz voor Elisabeth van Bemmel, zijn vrouw, bij dode van Willem, haar broer, waarna overdracht aan Gijsbert van Bemmel met lijftocht van Marcel, diens vader.
Op 22 oktober 1476 St. Marie doet ontwaren Gerijt van Bemmel 9 morgen in Nederlangbroek.
Op 16 mei 1485 Gerijt van Bemmel verplag Kateline van Culemborch bastert, wedue Everts van Everdingen, 5 Rijnsche Gulden en nog 20 gulden ende waert hie sijnen huijse tot Coten vercoffte.
(Evert Danielszoon van Everdingen± 1455-1483 x 1479 Catharina van Culemborgh)
https://www.nikhef.nl/~louk/LONDEN/generation11.html
geb. vóór ca. 1420, ovl. 1480-1487, pacht land te Wijck 1461,wordt beleend met goed te Wijck bij Duurstede 1478 met zijn moeder Beatrix 1480 als boven.
Uit hem :
a. Willem van Bemmel, ovl. 1487-1503, wordt na zijn vader beleend met goed te Wijck bij Duurstede 1487.
b. Lysbeth van Bemmel, ovl. na 1503, wordt na haar broeder Willem beleend met goed te Wijck bij Duurstede en transporteert het aan Gijsbert Marceliszoon van Bemmel (1503).
c. Marcelis van Bemmel, geb. vóór ca. 1440, ovl. na1510
Gherit van Bemmel | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Elsbeen | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.