De temperatuur op 17 september 1730 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: geheel betrokken regen. Bron: KNMI
4 februari » De opera Artaserse van de Italiaanse componist Leonardo Vinci gaat in première in Rome.
12 juli » Kardinaal Lorenzo Corsini wordt gekozen tot paus Clemens XII.
16 juli » Kroning van paus Clemens XII in Rome.
Trouwdag 13 mei 1753
De temperatuur op 13 mei 1753 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
5 april » Oprichting van het British Museum.
9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
Dag van overlijden 26 januari 1763
De temperatuur op 26 januari 1763 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Fieke Bazelmans, "Voorouders van Paul, Hein en Elkie Clowting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/genealogie-bazelmans/I3202.php : benaderd 15 januari 2026), "Maria Cornelissen NUIJTEN (1730-1763)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.