Arbre généalogique Van der Stoop » Jan Jacob van der Stoop (1775-1819)

Données personnelles Jan Jacob van der Stoop 

  • Il est né le 3 mars 1775 dans Amsterdam.
    kind:
    , Jan Jacob
    doopdatum:
    03-03-1775
    kerk:
    Westerkerk
    godsdienst:
    Hervormd
    vader:
    [van der] Stoop, Jan
    moeder:
    Hoffboer, Willemina
    getuige:
    Lieffringh, Elias
    getuige:
    [van der] Stoop, Anna Magdalena
    bronverwijzing:
    DTB 112, p.227(folio 112), nr.4



    Op 27-4-1792 tekende hij een contract om voor zes jaar als klerk in de kolonie Berbice (Suriname, later Brits Guyana) te gaan werken met een salaris van f 20,- per maand.)Zijn naam komt voor op een personeelslijst uit 1794, die in mijn bezit is.) Hij gaf aan 18 jaar te zijn, maar was toen echter pas ruim 17. Eind mei 1792 vertrok hij op het schip "Juffrouw Anna Louisa". De kapitein was niet erg te spreken over het feit dat hij zonder kooigoed aan boord kwam. Medio september 1792 werd Berbice bereikt. In februari 1798 werd hij benoemd tot gouvernementssecretaris. Later tot zijn dood was hij notaris. Na zijn vertrek in 1792 is hij eenmaal terug geweest inNederland (Patria). In 1815 was hij getuige bij het huwelijk van zijn zus Anna Maria. Van zijn beroepsleven in Berbice is meer bekend dan van zijn familieleven ter plekke. Jan Jacob van der Stoop wordt genoemd in: J.A. Schildkamp, de geschiedenis van het natariaat in het octrooigebied van de West-Indische Compagnie (diss) s'Gravenhage 1964 p.158, 325, 329.
  • Résidant: .
    Jan Jacob is naar Brits Guyana gegaan, nadat hij in waarschijnlijk Amsterdam met Catharina van Leeuwen trouwde en die mogelijk overleed of hij scheidde van haar. Daar trouwde hij in 1802 met Elisabeth Margateth Morgan. Beide zijn als eigenaaren van tenminste 28 slaven geregistreerd. Niet duidelijk is wie Anna Maria van der Stoop is geweest.
  • Il est décédé le 30 septembre 1819 dans Berbice Brits Gyana, il avait 44 ans.
    Op 10-12-1821 ruim 2 jaar na zijn dood werd voor de Amsterdamse Vredesrechter de officiele overlijdensakte opgemaakt. Waarschijnlijk omdat Elisabeth Morgan met van Halm wilde trouwen.
  • Les parents biologiques sont Jan van der Stoop et Willemina Hoffboer
  • Cette information a été mise à jour pour la dernière fois le 22 février 2016.

Famille de Jan Jacob van der Stoop

(1) Il est marié à Catharina van Leeuwen.

Ils se sont mariés

PlaatsLeiden
Datum20-09-1861
Overledene
Jan George van der Stoop

Plaats geboorteBerbice
Woonplaats overledeneHaven
Leeftijdbijna 62 jaar
Beroepstedelijk ambtenaar
Vader
Jan Jacob van der Stoop

Moeder
Catharina van Leeuwen

Echtgenoot/echtgenote van
Henriette Elisabeth Ann Mütz

Bron
Archiefnr0516
ArchiefnaamArchief van de ambtenaar van de burgerlijke stand, 1816-1928
Inventarisnummer4982
Aktenummer841
Aktejaar1861 AKTE INZIEN

Enfant(s):



(2) Il est marié à Elisabeth Margareth Morgan.

Ils se sont mariés en l'an 1802 à Berbice, il avait 26 ans.Source 1

Tussen 27-10-1815 en 30-9-1819 is zij naar Nederland gekomen, met of zonder kinderen. Waarom is niet duidelijk. Ze kreeg het overlijdensbericht van haar man op 1-12-1819 in Haarlem. Zij hertrouwde in Hoorn met Wigger van Halm op 31-8-1822. Ze ging met hem in Hazerswoude wonen.

10) De akte van overlijden van Jan Jacob werd pas ruim twee na zijn dood opgemaakt. Op 10-12-1821 voor een Amsterdamse Vredesrechter. Gezien de datum van deze akte lijkt het er op , dat Elisabeth Morgan de overlijdensakte liet opstellen om met van Halm te kunnen trouwen. Jan Jacob was toen al ruim 2 jaar dood, maar er was blijkbaar geen reden om dat eerder te laten doen. Elisabeth Morgan gaf bij haar huwelijk met Wigger van Halm in 1822 aan, dat ze in 1788/89 geboren zou zijn en 33 jaar was. Als ze inderdaad in 1802 getrouwd was, kan ze onmogelijk als ongeveer veertien jarige zijn gehuwd en als zestien jarige haar eerste kind gekregen hebben. Mijn indruk is dat het trouwjaar 1802 klopt, maar dat ze toch niet veel jonger dan twintig geweest zou kunnen zijn, zodat ze in 1822 tenminste 40 jaar zou zijn. Mogelijk wilde ze het leeftijdsverschil met Wigger van Halm enigszins camoufleren, want hij was in 1822 nog maar 21. Het is ook zo dat ze zich vaker vergiste in leeftijden, want bij het overlijden van haar man Jan Jacob op 30-9-1819 schreef ze dat hij ruim 48 jaar was, terwijl hij in werkelijkheid ruim 44 was. Vgl. ook de3 opmerkingen bij haar kinderen.

Enfant(s):

  1. ?? van der Stoop  1804-1804
  2. ?? van der Stoop  1805-1805


Notes par Jan Jacob van der Stoop

Jan Jacob
doopdatum:
03-03-1775
kerk:
Westerkerk
godsdienst:
Hervormd
vader:
[van der] Stoop, Jan
moeder:
Hoffboer, Willemina
getuige:
Lieffringh, Elias
getuige:
[van der] Stoop, Anna Magdalena
bronverwijzing:

Jan Jacob zat in 1818 in Berbice Brits Guiana. Hij was daar de eigenaar van tenminste 28 slaven en slavinnen.

Op 27-4-1792 tekende hij een contract om voor 6 jaar als klerk in de kolonie Berbice aan het werk te gaan met een salaris van fl 20,- per maand. Hij gaf op 18 jaar te zijn, maar was pas ruim 17 jr. Eind mei 1792 vertok hij op het schip "Juffrouw Anna Louisa".
De kapitein was niet erg over hem te spreken omdat hij zonder kooigoed aan boord kwam. Medio september 1792 bereikte hij Berbice. Hij was toen nog net geen 18. In februari 1798 werd hij benoemd tot gouvernementsecretaris, later was hij tot zijn dood notaris. Na zijn vertrek is hij tenminste eenmaal terug in Nederland ("Patria") geweest. In 1815 was hij getuige bij het huwelijk van zijn zus Anna Maria en Meinardus Backer.

Van zijn beroepsleven in Berbice is meer bekend dan van zijn familie-aangelegenheden ter plekke. Hij wordt genoemd in een boek van J.A.Schildkamp; De geschiedenis van het notariaat in het octrooigebied van de West-Indische Compagnie.

bij zijn overlijden bleek Jan (John) George een zoon van hem en Catharina van Leeuwen te zijn. van een huwelijk tussen hen is niets bekend. In zijn brieven aan zijn vader Jan werd nooit over John George of over een vrouw gerept. Pas in zijn laatste brief d.d. 11-9-1802 schreef Jan Jacob over zijn vrouw. Waarschijnlijk is hij nooit met Catharina getrouwd geweest en was John George een zoon uit de verhouding met haar.

Avez-vous des renseignements supplémentaires, des corrections ou des questions concernant Jan Jacob van der Stoop?
L'auteur de cette publication aimerait avoir de vos nouvelles!


Barre chronologique Jan Jacob van der Stoop

  Cette fonctionnalité n'est disponible que pour les navigateurs qui supportent Javascript.
Cliquez sur le nom pour plus d'information. Symboles utilisés: grootouders grand-parents   ouders parents   broers-zussen frères/soeurs   kinderen enfants

Image(s) Illustration(s) Jan Jacob van der Stoop

L'accès aux images de cette publication est limité par l'auteur.


Avec la recherche rapide, vous pouvez effectuer une recherche par nom, prénom suivi d'un nom de famille. Vous tapez quelques lettres (au moins 3) et une liste de noms personnels dans cette publication apparaîtra immédiatement. Plus de caractères saisis, plus précis seront les résultats. Cliquez sur le nom d'une personne pour accéder à la page de cette personne.

  • On ne fait pas de différence entre majuscules et minuscules.
  • Si vous n'êtes pas sûr du prénom ou de l'orthographe exacte, vous pouvez utiliser un astérisque (*). Exemple : "*ornelis de b*r" trouve à la fois "cornelis de boer" et "kornelis de buur".
  • Il est impossible d'introduire des caractères autres que ceux de l'alphabet (ni signes diacritiques tels que ö ou é).

Parenté Jan Jacob van der Stoop



Visualiser une autre relation

Les sources

  1. Na 19-7-1800, maar voor 11-9-1802 zijn ze gehuwd.

Événements historiques

  • La température le 3 mars 1775 était d'environ 6,0 °C. Le vent venait principalement de l'/du sud-sud-ouest. Caractérisation du temps: geheel betrokken. Source: KNMI
  • En l'an 1775: Source: Wikipedia
    • 19 avril » bataille de Lexington et Concord, et début du siège de Boston (guerre d'indépendance des États-Unis).
    • 11 juin » sacre de Louis XVI, en la Cathédrale de Reims.
    • 16 juin » Guerre d'indépendance des États-Unis: la «cloche de la liberté» sonne, pour l'appel du deuxième congrès continental des États-Unis d'Amérique (s).
    • 17 août » reconnaissance par le pape Pie VI de l'apparition mariale de Notre-Dame de Šiluva en Lituanie survenue en 1608.
    • 5 décembre » arrivée de Know à Ticonderoga pendant l'expédition Knox.
    • 9 décembre » les troupes britanniques perdent la bataille de Great Bridge et évacuent la Virginie peu après.
  • La température le 30 septembre 1819 était d'environ 17,0 °C. Il y avait 748 mm de précipitationLe vent venait principalement de l'/du sud-ouest. Caractérisation du temps: half bewolkt. Phénomènes météorologiques particuliers: . Source: KNMI
  •  Cette page est uniquement disponible en néerlandais.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • En l'an 1819: Source: Wikipedia
    • 6 février » la Compagnie anglaise des Indes orientales établit un comptoir à Singapour.
    • 10 août » Simón Bolívar, le «Libertador», fait une entrée triomphale à Bogotá lors de sa campagne libératrice de la Nouvelle-Grenade.
    • 16 août » massacre de Peterloo à Manchester.
    • 2 septembre » naufrage du navire de ligne espagnol San Telmo au large de l'île Livingston. Il s'agit de la première et de la plus grave catastrophe humaine recensée à ce jour en Antarctique (644 ou 650 morts).
    • 14 décembre » l'Alabama devient le 22 État de l'Union.
    • 17 décembre » la Grande Colombie est formée par Simón Bolívar.


Même jour de naissance/décès

Source: Wikipedia

Source: Wikipedia

  • 1843 » Richard Harlan, médecin, zoologiste et paléontologue américain (° 19 septembre 1796).
  • 1868 » Clemente Folchi, ingénieur et architecte italien (° 14 novembre 1780).
  • 1891 » Georges Boulanger, général et homme politique français (° 29 avril 1837).
  • 1897 » Thérèse de Lisieux (Sainte Thérèse de l'Enfant-Jésus et de la Sainte-Face), carmélite, Docteur de l'Église et sainte catholique (° 2 janvier 1873).
  • 1909 » Eugène Pirou, photographe et cinéaste français (° 26 septembre 1841).
  • 1913 » Rudolf Diesel, inventeur franco-allemand de la machine thermique à combustible lourd (° 18 mars 1858).

Sur le nom de famille Van der Stoop


Lors de la copie des données de cet arbre généalogique, veuillez inclure une référence à l'origine:
P. van der Stoop, "Arbre généalogique Van der Stoop", base de données, Généalogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-stoop/I769.php : consultée 28 janvier 2026), "Jan Jacob van der Stoop (1775-1819)".