Family tree Van Dijk » Bartholomeus Delme (Dalmijn) (1740-1808)

Personal data Bartholomeus Delme (Dalmijn) 

Source 1

Household of Bartholomeus Delme (Dalmijn)

He is married to Anna Maria van der Griendt.

They got married


Child(ren):

  1. Joannes Delmee  1764-1803 


Notes about Bartholomeus Delme (Dalmijn)

Bartel is geboren in Bearte in Italien (volgens akte 16 april 1763). De opgegeven geboorteplaats is niet te vinden in Italie.(In de informatie van de Mormonen is te vinden dat Bartel geboren is in Eng
elen bij 's Hertogenbosch in 1740. Dit jaartal komt niet overeen met de leeftijd vernoemd in de overlijdensverklaring) Bartel ging in ondertrouw op 16 April 1763 onder de naam Bartel D'Allemain.Bij Bu
rgelijk Huwelijk had hij de naam Bartholomeus Delme (01 Mei 1763 te Rosmalen).Kerkelijk Huwelijk was op 04 Mei 1763 te Orthen.Bij overlijden had hij de naam Bartel Dalmijn.Josephus Delme en Huberta de
Wijs zijn doopgetuigen bij de doop van Joannes (z'n eerste kind) op 20 mei 1764.Wie deze Josephus is, is onbekend; een broer? een kennis?Andere getuige was Petrus van de Griendt, de vader van Anne Ma
rie van de Griendt. Op 5 Oktober 1767 hebben Jacob Hubert, Jan Verbeet en Hendrik Valkenburg, Bartholomeus aangenomen in het Schilders Ververs en Glazenmakers Gilde. Hij mag werken op de Vrijheyt van
Orten en Ten Dunge. Hij wordt 9 gulden betaald.Uit: Henk de Werd - Rosmalen vroeger: In 1767 aan Bartel Dalmain mr glazemaker de somma van f 98-10-0 betaaldin voldoening van gedane arbeijdsloon en lev
erantie van stopverff en glas in 't maeke van de glaze in de pastorij en schoolhuijs op deCruijsstraat, mitsgaders in den toorn die met den hagelslag op den 20Julij waren verbrijzelt. Item betaald aan
B. Dalmain f 15-5-0 voor reparatie en vernieuwe van glasraame in de capel op de Cruijsstraat als in de pastorij en school bij de kerk.

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Bartholomeus Delme (Dalmijn)?
The author of this publication would love to hear from you!

Ancestors (and descendant) of Bartholomeus Delme (Dalmijn)


With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

Sources

  1. (Not public)

Matches in other publications

This person also appears in the publication:

Historical events

  • The temperature on March 25, 1808 was about 7.0 °C. Wind direction mainly east. Weather type: zeer betrokken. Source: KNMI
  •  This page is only available in Dutch.
    De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In the year 1808: Source: Wikipedia
    • January 26 » The Rum Rebellion is the only successful (albeit short-lived) armed takeover of the government in New South Wales.
    • March 2 » The inaugural meeting of the Wernerian Natural History Society, a former Scottish learned society, is held in Edinburgh.
    • May 2 » Outbreak of the Peninsular War: The people of Madrid rise up in rebellion against French occupation. Francisco de Goya later memorializes this event in his painting The Second of May 1808.
    • May 3 » Finnish War: Sweden loses the fortress of Sveaborg to Russia.
    • May 3 » Peninsular War: The Madrid rebels who rose up on May 2 are executed near Príncipe Pío hill.
    • June 15 » Joseph Bonaparte becomes King of Spain.


Same birth/death day

Source: Wikipedia


About the surname Delme (Dalmijn)


The Family tree Van Dijk publication was prepared by .contact the author
When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
F. van Dijk, "Family tree Van Dijk", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R10981.php : accessed January 28, 2026), "Bartholomeus Delme (Dalmijn) (1740-1808)".