Obligatie:
Leningovereenkomst van 3 december 1790 waarbij Pleun Janszoon de Groot wonende onder Heerjansdam schuldig erkent de somma van 1.000 gulden aan Jacob Elshout wonende onder Ridderkerk.
Obligatie:
Leningovereenkomst van 8 december 1790 waarbij Aard van de Singel wonende onder Ridderkerk schuldig erkent de somma van 400 gulden aan Jacob Elshout wonende onder Ridderkerk. Rente is 4 %.
Aangetekend dat obligatie wordt vernietigd en geroyeerd (wegens aflossing)
op 20 juni 1791.
Op 24 augustus 1791 wordt het testament van Jacob Elshout en zijn vrouw Ariaantje Stam getekend. Hij benoemt zijn kinderen uit zijn eerste huwelijk met Jannigje Pauw tot enige erfgenamen,
Ariaantje heeft recht op onder andere vrije bewoning van het huis, de helft van de tuin en de helft van de vruchten van de boomgaard.
Daarnaast een geldbedrag in contanten van 300 guldens.
Ariaantje Stam benoemt haar man Jacob tot enig erfgenaam.
Voogden van na te laten kinderen worden haar man Jacob Elshout, Bastiaan Nugteren en Jacobs zoon Jacob Jacobsz Elshout.
(1) He is married to Jannigje Dirks Pauw.
They got married on June 23, 1765 at Rijsoord (Ridderkerk), he was 26 years old.Source 5
Child(ren):
(2) He is married to Ariaantje Claase Stam.
They got married on June 19, 1791 at Ridderkerk, he was 52 years old.Source 3
Child(ren):
grandparents
parents
brothers/sisters
children
Jacob Jacobsz Elshout | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1765 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jannigje Dirks Pauw | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1791 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||