FutureHistory » Maria Leontina "Tille" (Maria Leontina "Tille") Armerotte (Armirotto) (1871-1955)

Personal data Maria Leontina "Tille" (Maria Leontina "Tille") Armerotte (Armirotto) 


Household of Maria Leontina "Tille" (Maria Leontina "Tille") Armerotte (Armirotto)

She is married to Joannes van Landeghem.

Wannes Van Landeghem werd op 4 maart 1866 geboren in Bazel als zoon van de gelaagwerker Frans-Ferdinand Van Landeghem en Regina Vydt. “Wannes” was de roepnaam, op officiële akten werd Joannes vermeld. De ouders van Wannes verhuisde in de jaren 1880 van Bazel naar Temse. Net zoals zijn vader ging Wannes aan de slag als gelaagwerker op de Bazelse steenbakkerijen “Het Gelaag”. In de jaren 1890  leerde Wannes de fabriekswerker Leontine Armerotte kennen. Ondanks Leontine haar verre rijke Italiaanse afkomst, had het koppel het alles behalve breed. Bij hun huwelijk op woensdag 18 april 1894 te Temse, werd er een certificaat van onvermogen opgesteld. Het koppel gaat wonen in de Vissersstraat in Temse. Rond 1895 verhuizen ze, samen met hun eerste kindje Frans (°1894) naar de Oostberg.


Wannes stop in 1897 als steenbakker en gaat aan de slag als dokwerker. Toch keerde hij kort daarop terug naar “Het Gelaag”, waar ook broers van hem werkte. Rond 1903 verhuisd het koppelvan de Oostberg naar de Nijverheidstraat. In 1908 woont het gezin in de Vooruitgangstraat. In 1911 bevinden ze zich opnieuw in de Nijverheidsstraat. In de periode 1909-1911 werkte Wannes als scheepsmakersgast. Wannes en Leontine kregen heel wat kinderen.  Slecht één kindje, Augusta (1908), sterft op vroege leeftijd in hun woning. Later verhuisd het koppel terug naar Den Oostberg in Temse.


Hun oudste zoon kreeg de naam Frans. In 1914 werd deze knaap opgeroepen om aan zijn Nationale Militie te voldoen, echter werd hij vrijgesteld omdat hij nog 5 jongere broers had. Nadien ging hij aande slag als scheepsmakersgast en huwde te Steendorp met huishoudster Marceline Maes. Hij had een motto een reed hier graag met rond. Zo had hij met zijn vrouw ook eens een ernstig ongeval. Het koppelverhuisde naar de Waversesteenweg in Wolvertem. Marceline overleed in 1939 in het ziekenhuis van Oudergem. Het koppel bleef kinderloos. Nadien hertrouwde Frans met een dame die de naam Van Eys droeg.Samen kregen ze een zoon. 
Dochter Georgina werd fabriekswerkster, samen met strodekker Henri van Mieghem krijgt ze drie kinderen. Echter sterft Georgina op 48-jarige leeftijd in 1944 aan geelzucht.
Dochter Roos huwde met de visverkoper Frans Heirwegh uit Tielrode. Het koppel had samen een cafétje, waar hun drie kinderen dan ook opgroeide. In de jaren 40 werd Roos plots halfzijdig verlamd.  Frans Heiwegh overleed op 45-jarige leeftijd en de verlamde Roos stierf slechts drie maand later in hun woning op de Oostberg. Hun kinderen waren toen amper 19, 14 en 9 jaar oud. De oudste dochter Maria neemt de jongere mee naar hun grootmoeder Leontine Armerotte. Daar zal zij samen met Leontine voor de verdere opvoeding zorgen. Een andere kind van het gezin Van Landeghem-Armerotte was Arthur. Hij huwde in 1921 met Maria Engels en kreeg 2 zonen. Eén jaar later, in 1922 beviel Nette van een dochter. Enkele maanden later huwde ze met de arbeider Eduard Weyn. Het koppel woonde in de Veerstraat te Temse. Samen met haar man had Nette een houtzaak op de Krijgsbaan, waar ze o.a. stookhout verkochten voor kachels. Het koppel kreeg vier kinderen. Nette overleed op 71-jarige leeftijd in het ziekenhuis te Sint-Niklaas


Theophiel (1904) ging als prille twintiger aan de slag als mandenmaker. Nadien ging hij werken op de dokken. Uiteindelijk startte hij als fabriekswerker op “De Zilveren” in Hoboken. Hijhuwde met Marie Raemdonck in 1929. Vader Wannes  Van Landeghem werkte veel op zijn veld waar hij zijn eigen groenten teelde. Ook was hij  een grote duivenliefhebber. Wannes had een kort lontje, terwijl dat zijn vrouw een lieve en zachte dame was. Wannes werkte dikwijls op zijn akker, tot op de ochtend van 17 mei 1926. Rond negen uur s’ochtends was Wannes aan het werk op zijn veld.Plots viel hij neer met zijn tuinspade in zijn handen. Hij overleed terpaatse op 60-jarige leeftijd. Leontine blijft op de Oostberg in Temse wonen. In 1930 werkt ze opnieuw als “werkvrouw”;. Leontine werd op haar 55-jaar weduwe, maar bleef alleen. Op oudere leeftijd had Leontine nog steeds groot van gestalte en had ze  een lange donkere paardenstaart. Ze was een lieve, eerder stille vrouw die dikwijls in haar grote rieten zetel ging zitten. Ze genoot van de kleinkinderen die op bezoek kwamen en grotendeels mee mocht opvoeden.
De andere zoon Polydoor werd geboren in 1907.Hij werd schipper. Hij huwde met de schipperin Maria Tillekaerts. Ze vestigde zich aan de Oostberg te Temse, maar veel waren ze niet thuis. Hun zoontje, die de naam Walter kreeg, werd hierdoor grotendeels door familie opgevangen


Op zaterdag 19 oktober 1935 rond half vier werd Polydoor verwacht op de kaai van Temse. Polydoor’s schoonbroer Henri Van Mieghem ging op wacht, samen met Henri’s 14-jarige dochter en dedrie jaar oude Walter. Het jongetje zag een schip aankomen en dacht dat het zijn vader was. Walter riep “Mijne Va is daar”, rukte zich los van zijn oppas en liep richting het water, waardoor hij per ongeluk de Schelde in struikelde. Het nichtje snelde de jonge Walter te hulp maar verloor ook haar evenwicht. Een omstaander kon het meisje uit het water halen, maar de jonge Walter was verdronken. Pas twee dagen later werd het lichaam van de kleine Walter terug gevonden. Na het overlijden van hun zoon, verhuisde Polydoor en Maria naar Gent. Vandaaruit bleven ze hun leven als schipper verder zetten. Zo was Polydoor was schipper op de boot “Adeline”. In 1937 liep hij verwondingen op aan zijn rechter knie in de Antwerpse dokken. Hij had het kort lontje van zijn vader Wannes geërfd, dat werd in 1948 duidelijk toen hij zijn vrouw Maria van het schip gooide in Mol.
De zonen van Wannes en Leontine waren niet vies van wat slagen. Dat bewijst een artikel uit 1928.Ene Carolus Cools krijgt ruzie met Theophile voor de aanvang van een dansfeest. Hij begint te slagen op Theofiel, waarna de andere broers Arthur, Polydoor en schoonbroer Eduard Weyn het op Carolus Cools hadden gemunt.
Dochter, Emma werd geboren in 1911. Ze huwde met Desiré Maes. Emma zal later aan een tragische dood sterven. Ze werd overreden op de Krijgsbaan in Temse.  De jongste zoon, Charel huwde in 1937 met Germana De Greif. Het koppel gaat wonen op de Oostberg. Tijdens de oorlogsjaren trekt Charel samen met zijn oudere broer Theophile naar Noorwegen. Zo kunnen ze geld verdienen en dit opsturen naar het thuisfront. In januari 1941 bevind Charel zich in de buurt van Dortmund. Daar werkt hij bij  “Harpen AG" een duits energiebedrijf gevestigd in Dortmund. Wanneer de oorlogsjaren op het einde lopen, komt Charel terug richting Temse met de fiets! S’Avonds mocht hij de veerpont tussen Bornem en Temse niet meer gebruiken. Hij verbleef een nachtje in decel te Bornem! In 1945 werkt Charel als monteerder, nadien kreeg hij een leidingsgevende functie als dokwerker in Antwerpen. Samen met zijn vrouw en kinderen woonden ze in de Fonteinstraat. In maart 1950 werd Charel zijn fiets gestolen. Na 1960 ging het gezin naar de Hofstraat. Negen jaar later kocht Sjarel in de Vrijheidsstraat een huis. In 1979 overlijd hij ten gevolgen van longproblemen.



 

They got married on April 18, 1894 at Temse, België, she was 23 years old.


Child(ren):

  1. Arthur van Landeghem  1900-1979 
  2. Polydoor van Landeghem  1907-± 1987 

Event (Family Address) November 1911 in Nijverheidstraat .

Event (Family Address) May 1908 in Vooruitgangsstraat .

Event (Family Address) April 1907 in Nijverheidstraat .

Event (Family Address) December 1904 in Nijverheidstraat .

Event (Family Address) May 1902 in Oostberg .


Notes about Maria Leontina "Tille" (Maria Leontina "Tille") Armerotte (Armirotto)


Getuige bij haar geboorte was Fidelis Benedictus De Bock

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Maria Leontina "Tille" (Maria Leontina "Tille") Armerotte (Armirotto)?
The author of this publication would love to hear from you!


Timeline Maria Leontina "Tille" (Maria Leontina "Tille") Armerotte (Armirotto)

  This functionality is only available in Javascript supporting browsers.
Click on the names for more info. Symbols used: grootouders grandparents   ouders parents   broers-zussen brothers/sisters   kinderen children

With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

The data shown has no sources.

Matches in other publications

This person also appears in the publication:

Historical events

  • The temperature on March 20, 1871 was about 4.1 °C. The air pressure was 1 kgf/m2 and came mainly from the east-northeast. The atmospheric humidity was 91%. Source: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was from 1849 till 1890 sovereign of the Netherlands (also known as Koninkrijk der Nederlanden)
  • From June 4, 1868 till January 4, 1871 the Netherlands had a cabinet Van Bosse - Fock with the prime ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) and Mr. C. Fock (liberaal).
  • In The Netherlands , there was from January 4, 1871 to July 6, 1872 the cabinet Thorbecke III, with Mr. J.R. Thorbecke (liberaal) as prime minister.
  • In the year 1871: Source: Wikipedia
    • The Netherlands had about 4.0 million citizens.
    • January 3 » In the Battle of Bapaume, an engagement in the Franco-Prussian War, General Louis Faidherbe's forces bring about a Prussian retreat.
    • March 21 » Otto von Bismarck is appointed as the first Chancellor of the German Empire.
    • March 26 » The elections of Commune council of the Paris Commune are held.
    • May 28 » The Paris Commune falls after two months.
    • July 30 » The Staten Island Ferry Westfield's boiler explodes, killing over 85 people.
    • September 20 » Bishop John Coleridge Patteson, first bishop of Melanesia, is martyred on Nukapu, now in the Solomon Islands.
  • The temperature on April 18, 1894 was about 12.2 °C. The airpressure was 75 cm mercury. The atmospheric humidity was 87%. Source: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was from 1890 till 1948 sovereign of the Netherlands (also known as Koninkrijk der Nederlanden)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was from 1890 till 1898 sovereign of the Netherlands (also known as Koninkrijk der Nederlanden)
  • In The Netherlands , there was from August 21, 1891 to May 9, 1894 the cabinet Van Tienhoven, with Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal) as prime minister.
  • In The Netherlands , there was from May 9, 1894 to July 27, 1897 the cabinet Roëll, with Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal) as prime minister.
  • In the year 1894: Source: Wikipedia
    • The Netherlands had about 5.1 million citizens.
    • January 9 » New England Telephone and Telegraph installs the first battery-operated telephone switchboard in Lexington, Massachusetts.
    • March 16 » Jules Massenet's opera Thaïs is first performed.
    • May 11 » Four thousand Pullman Palace Car Company workers go on a wildcat strike.
    • May 21 » The Manchester Ship Canal in the United Kingdom is officially opened by Queen Victoria, who later knights its designer Sir Edward Leader Williams.
    • June 23 » The International Olympic Committee is founded at the Sorbonne in Paris, at the initiative of Baron Pierre de Coubertin.
    • December 22 » The Dreyfus affair begins in France, when Alfred Dreyfus is wrongly convicted of treason.
  • The temperature on May 15, 1955 was between 4.0 °C and 11.0 °C and averaged 7.4 °C. There was 5.7 mm of rain during 4.4 hours. There was 10.6 hours of sunshine (68%). The partly clouded was. The average windspeed was 4 Bft (moderate breeze) and was prevailing from the west-southwest. Source: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was from September 4, 1948 till April 30, 1980 sovereign of the Netherlands (also known as Koninkrijk der Nederlanden)
  • In The Netherlands , there was from September 2, 1952 to October 13, 1956 the cabinet Drees II, with Dr. W. Drees (PvdA) as prime minister.
  • In the year 1955: Source: Wikipedia
    • The Netherlands had about 10.7 million citizens.
    • January 2 » Following the assassination of the Panamanian president José Antonio Remón Cantera, his deputy, José Ramón Guizado, takes power, but is quickly deposed after his involvement in Cantera's death is discovered.
    • April 7 » Winston Churchill resigns as Prime Minister of the United Kingdom amid indications of failing health.
    • June 7 » Lux Radio Theatre signs off the air permanently. The show launched in New York in 1934, and featured radio adaptations of Broadway shows and popular films.
    • September 16 » The military coup to unseat President Juan Perón of Argentina is launched at midnight.
    • November 1 » The bombing of United Airlines Flight 629 occurs near Longmont, Colorado, killing all 39 passengers and five crew members aboard the Douglas DC-6B airliner.
    • November 15 » The first part of Saint Petersburg Metro is opened.


Same birth/death day

Source: Wikipedia

Source: Wikipedia


About the surname Armerotte (Armirotto)


The FutureHistory publication was prepared by .contact the author
When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
Peeters Mathieu, "FutureHistory", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-riske/I348.php : accessed December 24, 2025), "Maria Leontina "Tille" (Maria Leontina "Tille") Armerotte (Armirotto) (1871-1955)".