Family tree Linders, Noord-Limburg » Jan I Dirksz Persijn (1150-1224)

Personal data Jan I Dirksz Persijn 


Household of Jan I Dirksz Persijn

(1) He has/had a relationship with Agnes Symonsdr. van Haarlem.

The relationship started


Child(ren):

  1. Nicolaes van Persijn  ± 1190-1255 


(2) He has/had a relationship with N.n Hugodr. van Voorne.

The relationship started


Child(ren):



(3) He is married to Aleydis van Altena.

They got married about 1205.

Ook bekend als van Putten.

Op 4 juli 1229 wordt zij vermeld als weduwe.

Child(ren):



Notes about Jan I Dirksz Persijn

Notities bij Jan I Dirksz Persijn
Hij is begraven in de abdij van Egmond ' binnen het paradijs'. Heer van Waterland. Hij schijnt tot de Raad van de graaf behoord te hebben. Hij komt het eerst voor op 24 juni 1204 als getuige bij het verdrag tussen Dirk, bisschop van Utrecht, en Lodewijk, graaf van Loon (met zijn broeder Arnold; Oorkondeboek I no 197). Op 28 aug 1215 is hij in de Raadkamer van de graaf bij diens beslissing over het geschil tussen Lubbertus, abt van het klooster te Egmond, en Willem, zoon van Wouter van Egmond, over de rechten van de advocaat van de kerk aldaar (Oorkondeboek I no 247). In juli 1220 was hij met tal van edelen van de graaf tegenwoordig te Aelbrechtsberg, toen graaf Willem I aan zijn 2e echtgenote Maria van Brabant als huwelijksgift de stad Dordrecht schonk met de tol, het ambacht van Dorflith en Manlande, de Hof Falkenburgh en enige goederen in Zeeland (Oorkondeboek I no 270). In okt 1222 is hij weer in de omgeving van graaf Floris V, toen deze aan Dirk van Wassenaar vergunde dat dienslenen zowel op de dochters als op de zonen zou mogen versterven (Oorkondeboek I no 277). Van zijn ridderschap blijkt niets. Volgens van Leeuwen overleed hij in 1226, maar volgens de Kroniek van Egmond, blz 274, op 20 sep 1224 ligt hij te Egmond begraven binnen 't Paradijs. Hij schonk aan de abdij een rente van twee pond. Vermeld op 5-12-1216, noemt zich dan Jan Putthen, naar de heerlijkheid,waarvan hij namens zijn 2e vrouw heer is. Na haar dood is hij waarschijnlijk hertrouwd met Aleida van Altena, die op 4-7-1229 weduwe is. Zijn zoon Nicolaas van Putten (1229-1247) noemt de heer van Voorne op 23-6-1235 zijn leenheer; deze oudste zoon (Nicolaas) draagt de naam Persijn, de jongste, Hugo, is kennelijk naar zijn moeders vader vernoemd. ..-..-1224 (unk) Jan Persijn, de beroemdste Persijn die in omstreeks 1224 Haarlem tegen de Kennemers beschermde, en die ter vergelding van deze dienst werd beleend met de Heerlijkheid (ambtsgebied) Amsterdam, met bewilliging van Floris de V. Jan Persijn is begraven in de abdij van Egmond "binnen het paradijs", en schonk aan dezelfde abdij 2 pond rente.
[zie ook bron: Alg. Ned. Familieblad 1883, Nr. 28 pag. 2-3]

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Jan I Dirksz Persijn?
The author of this publication would love to hear from you!


Timeline Jan I Dirksz Persijn

  This functionality is only available in Javascript supporting browsers.
Click on the names for more info. Symbols used: grootouders grandparents   ouders parents   broers-zussen brothers/sisters   kinderen children

Ancestors (and descendant) of Jan I Dirksz Persijn

Dirk Persijn
± 1130-> 1168

Jan I Dirksz Persijn
1150-1224

(1) 
(2) 
(3) ± 1205

With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

The data shown has no sources.

Matches in other publications

This person also appears in the publication:

Historical events



Same birth/death day

Source: Wikipedia


About the surname Persijn

  • View the information that Genealogie Online has about the surname Persijn.
  • Check the information Open Archives has about Persijn.
  • Check the Wie (onder)zoekt wie? register to see who is (re)searching Persijn.

When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
Jac Linders, "Family tree Linders, Noord-Limburg", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-linders/I14014.php : accessed August 8, 2025), "Jan I Dirksz Persijn (1150-1224)".