Family Tree Bron » Kersant van Wassenaer van Raephorst (1120-????)

Personal data Kersant van Wassenaer van Raephorst 


Household of Kersant van Wassenaer van Raephorst


Child(ren):



Notes about Kersant van Wassenaer van Raephorst

Drossaart van Holland; vermeld 1167-1189. De drost moet een van de belangrijkste functionarissen geweest zijn aan het hof van de graaf van Holland gedurende de twaalfde en de eerste helft van de dertiende eeuw. De latijnse titel luidt dapifer, hetgeen spijsdrager betekent. De drost stond aan het hoofd van de hofhouding en was daarbij betrokken bij het beheer van het domein. In de naburige graafschappen zien we dat hij tevens zorg draagt voor de bewaking van de vorstelijke residentie, soms treedt hij op als rechter en vervangt zelfs de graaf in de curia bij de rechtspraak.

vermeld 1167-1189

Wassenaar wordt voor het eerst genoemd in 1200, in een oorkonde waarin van Philips van Wasnare gesproken wordt. Deze Philips is waarschijnlijk een telg geweest uit de familie Van Polanen, die drie wassende manen in haar wapen voerde (zie oa Lekkerkerk). De familie bleef tot 1523 in bezit van de heerlijkheid. Andere takken van de Van Polanens nemen de macht en de naam over. Het gemeentewapen is afgeleid van het wapen van de tak Van Wassenaar van Obdam. De wassenaars zijn het oude geslachtswapen (in gewijzigde kleuren), de dwarsbalk is het wapen van Obdam. Het wapen komt al voor in de 14e eeuw. In het manuscript van heraut Gelre worden de wapens genoemd van Jan van Wassenaar en Dirk II van Wassenaar, burggraaf van Leiden (1360-1391), waarbij het tweede en derde kwartier echter van azuur is, met een gouden dwarsbalk

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Kersant van Wassenaer van Raephorst?
The author of this publication would love to hear from you!


Timeline Kersant van Wassenaer van Raephorst

  This functionality is only available in Javascript supporting browsers.
Click on the names for more info. Symbols used: grootouders grandparents   ouders parents   broers-zussen brothers/sisters   kinderen children

Ancestors (and descendant) of Kersant van Wassenaer van Raephorst

Kersant van Wassenaer van Raephorst
1120-????



Onbekend


With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

The data shown has no sources.

About the surname Van Wassenaer van Raephorst


The Family Tree Bron publication was prepared by .contact the author
When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
Erik Bron, "Family Tree Bron", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bron/I1220.php : accessed February 18, 2026), "Kersant van Wassenaer van Raephorst (1120-????)".