Family tree Overmars » peter van borselen (1210-1278)

Personal data peter van borselen 

Source 1
  • He was born in the year 1210.
  • He died in the year 1278, he was 68 years old.

Household of peter van borselen

He is married to Machteld van Holland.

They got married


Child(ren):

  1. Oda van Borselen  1255-1300


Notes about peter van borselen

Dominus Petrus de Bersalia, miles, heer van Goes en Borselen. In 1263 geven P. en H. milites, filii quondam domini Nicolai de Bersalia, aan abt en convent van Middelburg een kwitantie van 1673 ponden,
die deze geestelijke heren aan domina M.,zuster van P. en H. voornoemd, afbetaald hadden op een som van 3000 pond, die de abt verschuldigd was "recolende memorie domino N. patri nostro".
In 1265 wordt een twist beslecht die dominus Godefridus de Crunighen en dominus Petrus en dominus Henricus de Bersalia, deze beide laatste broeders, met de gravin-weduwe Aleyd van Holland hadden, enz.
In 1276 kwam dominus Petrus de Borsalia, miles, te Leiden voor onder de getuigen van graaf Floris V. De laatste keer dat hij in een akte genoemd wordt was in 1278.
Hij had twee dochters en een zoon. De oudste dochter was Jutte. Zij trouwde in 1271 met Henricus de Lecke. In dat jaar gaf heer Petrus zijn dochter 1200 pond holl. ten huwelijk, en in 1278 bleven vers
chillende edelen borg voor de betaling.
Bron: De Nederlandsche Leeuw 1927: "Het geslacht van Borselen", door Dr. Henri Obreen.
Er is sprake van een zeer nauwe familierelatie tussen de Van Kruiningen's en de Van Borselen's. Deze blijkt ook al uit een lang bekende oorkonde van 6 (?) november 1271 waarbij heer Pieter van Borsele
belooft om zijn (kennelijk oudste) dochter Jutte- die dus geboren moet zijn voor december 1259 - voor haar huwelijk met Hendrik, heer van de Lek, 1200 pond Hollands mee te geven. Als borgen voor de b
ruidsschat worden later onder de naaste verwanten ook dezelfde Hugo en Wouter van Kruiningen genoemd. (...)
Bron: De Nederlandse Leeuw 1993: "De vrouwen van Randerode en van Zandenburg (Veere)", door J.W. Zondervan.

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to peter van borselen?
The author of this publication would love to hear from you!

Ancestors (and descendant) of peter van borselen

peter van borselen
1210-1278



With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

  • You can enter text in lowercase or uppercase.
  • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
  • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



Visualize another relationship

Sources

  1. Stamboom Van Vilsteren - Belder, Ted Van Vilsteren, peter van borselen, March 3, 2011
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Stamboom Van Vilsteren - Belder
    Stamboom: van Vilsteren - Belder

Matches in other publications

This person also appears in the publication:

About the surname Van borselen


When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
W.H. Overmars, "Family tree Overmars", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/overmars-stamboom/R755.php : accessed August 7, 2025), "peter van borselen (1210-1278)".