Family tree Hulst » Nahusha van Hastinapur

Personal data Nahusha van Hastinapur 


Household of Nahusha van Hastinapur

He is married to Ashoasundari.

They got married

Eens zwierf Ashokasundari in Nandanvana met haar dienstmeisjes, een rakshasa ( demon ) genaamd Hunda zag haar en werd verliefd op haar. De godin wees echter de avances van de demon af en informeerde hem over haar lot om met Nahusha te trouwen. Hunda vermomde zich als weduwe, wiens echtgenoot door hem werd vermoord, en vroeg Ashokasundari om haar te vergezellen naar haar hermitage. De godin ging met de vermomde demon mee en bereikte zijn paleis. Ze kwam te weten van zijn verraad en vervloekte hem dat hij door Nahusha zou worden vermoord en vluchtte naar de woonplaats van haar ouders. Hunda ontvoert het kind Nahusha uit zijn paleis, maar hij wordt gered door een dienstmeisje van Hunda en onder de hoede van de wijze Vashistha gegeven . Na een paar jaar groeit Nahusha op en begrijpt hij zijn lot om Hunda te doden. Hunda ontvoert Ashokasundari en vertelt haar dat hij Nahusha had vermoord. De godin werd getroost door een Kinnara- echtpaar dat haar informeerde over het welzijn van Nahusha en profeteerde dat ze moeder zou worden van een machtige zoon genaamd Yayati en honderd mooie dochters. Nahusha vocht tegen Hunda en versloeg hem na een felle strijd en redde Ashokasundari, met wie hij trouwde. Na verloop van tijd werd Nahusha, bij afwezigheid van Indra, tijdelijk tot regent van de hemel benoemd.

Child(ren):



Notes about Nahusha van Hastinapur

Koning van de Hemel.
Eens gingen Parvati en Shiva naar het Nandana-bos. Parvati zag de Kalpavriksha (wensboom) en wenste dat er een dochter zou worden geboren. Onmiddellijk werd er een vrouw geboren die Ashokasundari heette. Parvati zei dat Ashoksundari voorbestemd is om met de zoon van Ayu te trouwen. Eens, toen de Asura Hunda het bos binnenkwam, was hij wellustig en ontvoerde Ashoksundari, die hem vertelde dat ze alleen met de zoon van Ayu zou trouwen. Ashoksundari vervloekte Hunda dat de zoon van Ayu hem zou doden. Ashoksundari begon toen zware boete te doen. Ondertussen was Pururavas de voorouder van alle Chandravanshi-dynastieën en regeerde hij over het koninkrijk Prayaga, met Pratishthana als zijn hoofdstad. Nadat hij zich als koning had teruggetrokken en zijn koninkrijk aan zijn zoon had afgestaan ​​en naar de hemel was opgevaren, werd zijn oudste zoon Āyu de koning. Āyu was getrouwd met Prabha, de dochter van de Asura Rahu . Hij bleef echter kinderloos. Āyu benaderde de ziener Dattatreya en na hem gunstig te stemmen, verzocht hij de wijze om hem een ​​zoon te schenken die onoverwinnelijk zou zijn en vele deugdzame kwaliteiten zou bezitten die geschikt zijn voor een koning. De wijze verplichtte zich en een zoon werd geboren om Āyu. Hunda wachtte gewoon op de geboorte van Ayu's zoon, omdat hij bang was dat Ashoksundari's vloek zou uitkomen. Dus het kind werd ontvoerd door de Asura Hunda en hij beval zijn volgelingen om het kind te doden. De volgelingen lieten het kind echter alleen achter in de kluis van Sage Vashistha . Vashistha nam het kind en noemde hem Nahusha "de onverschrokken". Nahusha groeide op tot een jongere, een leerling van Vashistha. Uiteindelijk onthulde Vashistha de ware afkomst van Nahusha. Nahusha verwierf wapens van de goden en doodde Hunda in de strijd en keerde terug naar zijn ouders. Hij trouwde toen met Ashoksundari.

Do you have supplementary information, corrections or questions with regards to Nahusha van Hastinapur?
The author of this publication would love to hear from you!

Ancestors (and descendant) of Nahusha van Hastinapur


    Show complete ancestor table

    With Quick Search you can search by name, first name followed by a last name. You type in a few letters (at least 3) and a list of personal names within this publication will immediately appear. The more characters you enter the more specific the results. Click on a person's name to go to that person's page.

    • You can enter text in lowercase or uppercase.
    • If you are not sure about the first name or exact spelling, you can use an asterisk (*). Example: "*ornelis de b*r" finds both "cornelis de boer" and "kornelis de buur".
    • It is not possible to enter charachters outside the standard alphabet (so no diacritic characters like ö and é).



    Visualize another relationship

    The data shown has no sources.

    About the surname Van Hastinapur


    The Family tree Hulst publication was prepared by .contact the author
    When copying data from this family tree, please include a reference to the origin:
    Rob Hulst, "Family tree Hulst", database, Genealogy Online (https://www.genealogieonline.nl/hulst-stamboom/I8545.php : accessed February 4, 2026), "Nahusha van Hastinapur".