Stamboom Dijkstra » Klaas Sybes van der Schaaf (1835-1912)

Persoonlijke gegevens Klaas Sybes van der Schaaf 

  • Hij is geboren op 28 oktober 1835 in Midlum, Friesland.Bron 1
    Geboorteregister 1835
    Bron: BS GeboorteSoort registratie: BS Geboorte akte(Akte)datum: 30-10-1835
    Zoon Klaas van der Schaaf geboren 28-10-1835
    Vader Sybe Pieters van der Schaaf
    Moeder Franske Theunis Donia
    Bronvermelding Geboorteregister 1835, archiefnummer 30-13, Burgerlijke Stand Franekeradeel - Tresoar, inventarisnummer 1006, blad 040 Gemeente: Franekeradeel Periode: 1835
  • Hij is overleden op 19 juli 1912 in Almenum, Wonseradeel, Friesland, hij was toen 76 jaar oud.Bron 2
    Overlijdensregister 1912
    Bron: BS OverlijdenSoort registratie: BS Overlijden akte(Akte)datum: 19-07-1912
    Overledene Klaas van der Schaaf (arbeider) leeftijd 76 jaar, overleden op 19-07-1912 te Almenum.
    Diversen: gehuwd met Ruurdtje Heerepels
    Vader Sybe van der Schaaf
    Moeder Franske Donia
    Bronvermelding Overlijdensregister 1912, archiefnummer 30-05, Burgerlijke Stand Barradeel - Tresoar, inventarisnummer 3043, aktenummer 0065 Gemeente: Barradeel Periode: 1912
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 augustus 2024.

Gezin van Klaas Sybes van der Schaaf

Hij is getrouwd met Ruurdtje Reinders Heerpels.

Zij zijn getrouwd op 25 mei 1866 te Franekeradeel, Friesland, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3

Huwelijksregister 1866
Bron: BS HuwelijkSoort registratie: BS Huwelijk akte(Akte)datum: 25-05-1866
Vader van de bruidegom Sybe Pieters van der Schaaf
Moeder van de bruidegom Franske Theunis Donia
Bruidegom Klaas van der Schaaf leeftijd 30 jaar, geboren te Midlum
Bruid Ruurdtje Reinders Heerpels leeftijd 26 jaar, geboren te Pingjum
Vader van de bruid Reinder Martens Heerpels
Moeder van de bruid Hiltje Johannes Werkhoven
Bronvermelding Huwelijksregister 1866, archiefnummer 30-13, Burgerlijke Stand Franekeradeel - Tresoar, inventarisnummer 2011, aktenummer 0035 Gemeente: Franekeradeel Periode: 1866

Kind(eren):


Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Sybes van der Schaaf

Klaas Sybes van der Schaaf
1835-1912

1866

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorteregister 1835, archiefnummer 30-13, Burgerlijke Stand Franekeradeel - Tresoar, inventarisnummer 1006, blad 040 Gemeente: Franekeradeel Periode: 1835
  2. Overlijdensregister 1912, archiefnummer 30-05, Burgerlijke Stand Barradeel - Tresoar, inventarisnummer 3043, aktenummer 0065 Gemeente: Barradeel Periode: 1912
  3. Huwelijksregister 1866, archiefnummer 30-13, Burgerlijke Stand Franekeradeel - Tresoar, inventarisnummer 2011, aktenummer 0035 Gemeente: Franekeradeel Periode: 1866

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 oktober 1835 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
  • De temperatuur op 25 mei 1866 lag rond de 16,5 °C. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 32%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
  • De temperatuur op 19 juli 1912 lag tussen 8,3 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 6,3 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 15 februari » In Amsterdam wordt de Stichting Bouwfonds Handwerkers Vriendenkring opgericht om joodse Amsterdammers betere huisvesting te kunnen bieden.
    • 5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
    • 29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
    • 4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
    • 28 november » Onafhankelijkheid van Albanië


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Schaaf


De publicatie Stamboom Dijkstra is opgesteld door wijlen Jelke Dijkstra (zoals aangegeven in de digitale, genealogische nalatenschap blijft deze publicatie online, contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
wijlen Jelke Dijkstra, "Stamboom Dijkstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dijkstra-stamboom/I7598.php : benaderd 31 december 2025), "Klaas Sybes van der Schaaf (1835-1912)".