Stamboom Dijkstra » Engbert Wuestenenk (1792-????)

Persoonlijke gegevens Engbert Wuestenenk 


Gezin van Engbert Wuestenenk

Hij is getrouwd met Helena Wilmerink.

Zij zijn getrouwd op 2 juli 1819 te Vorden, Gelderland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 1

BS Huwelijk met Egbert Woestenenk
Bruidegom Egbert Woestenenk Beroep daghuurder Geboortedatum 12-07-1792 Geboorteplaats Vorden (Bronckhorst)
Bruid Helena Wilmerink Beroep buiten beroep Geboortedatum 10-05-1792 Geboorteplaats Vorden (Bronckhorst)
Vader van de bruidegom Willem Woestenenk Beroep daghuurder
Moeder van de bruidegom Reintjen Hoetink Beroep geen beroep vermeld
Vader van de bruid Evert Wilmerink Beroep geen beroep vermeld
Moeder van de bruid Dersken Spekking Beroep geen beroep vermeld
Gebeurtenis Huwelijk Datum 02-07-1819 Gebeurtenisplaats Vorden
Documenttype BS Huwelijk Erfgoedinstelling Gelders Archief Plaats instelling Arnhem Collectiegebied Gelderland Archief 0207 Registratienummer 2781.09 Aktenummer 16 Registratiedatum 02-07-1819 Akteplaats Vorden
Collectie Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen Boek Vorden, Huwelijksregister

Kind(eren):

  1. Willem Wuestenenk  1826-???? 

Voorouders (en nakomelingen) van Engbert Wuestenenk

Engbert Wuestenenk
1792-????

1819

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Huwelijk Erfgoedinstelling Gelders Archief Plaats instelling Arnhem Collectiegebied Gelderland Archief 0207 Registratienummer 2781.09 Aktenummer 16 Registratiedatum 02-07-1819 Akteplaats Vorden

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 juli 1792 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 2 juli 1819 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1819: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » Spanje moet Florida afstaan aan de Verenigde Staten.
    • 4 juni » Paus Pius VII stelt één nieuwe kardinaal aan.
    • 14 december » Alabama wordt de 22ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 17 december » Simón Bolívar sticht Colombia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wuestenenk


De publicatie Stamboom Dijkstra is opgesteld door wijlen Jelke Dijkstra (zoals aangegeven in de digitale, genealogische nalatenschap blijft deze publicatie online, contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
wijlen Jelke Dijkstra, "Stamboom Dijkstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dijkstra-stamboom/I7181.php : benaderd 1 januari 2026), "Engbert Wuestenenk (1792-????)".