Stamboom Dijkstra » Jeltje Oeges Garda (1816-1889)

Persoonlijke gegevens Jeltje Oeges Garda 

  • Zij is geboren op 9 mei 1816 in Nijland, Friesland.Bron 1
    Geboorteregister 1816 Nijland
    Bron: BS GeboorteSoort registratie: BS Geboorte akte(Akte)datum: 14-05-1816
    Dochter Jeltie Gaarda geboren 09-05-1816
    Vader Oege Pieters Gaarda
    Moeder Antie Ruurds
    Bronvermelding Geboorteregister 1816 Nijland, archiefnummer 30-44, Burgerlijke Stand Wymbritseradeel - Tresoar, inventarisnummer 1003, aktenummer 031 Gemeente: Wymbritseradeel Periode: 1816
  • Registratie van geboorte op 14 mei 1816.Bron 2
  • Zij is overleden op 3 december 1889 in Tzum, Friesland, zij was toen 73 jaar oud.Bron 3
    Memories kantoor Harlingen
    Bron: Memories van successieSoort registratie: Memorie van successie inschrijving Plaats: Harlingen
    Bijzonderheden: Filmnummer: 126
    Overledene Jeltje Oeges Garda wonende te Tzum, overleden op 03-12-1889
    Bronvermelding Memories kantoor Harlingen, archiefnummer 42, Memories van successie - Tresoar, inventarisnummer 7051, aktenummer 2/658
    Gemeente: Harlingen Periode: 1889
  • Een kind van Oege Pieters Garda, Gaarda en Antje Ruurds Miedema
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 februari 2020.

Gezin van Jeltje Oeges Garda

Zij is getrouwd met Ulbe Jans Hoekstra.

Zij zijn getrouwd op 7 september 1850 te Franekeradeel, Friesland, zij was toen 34 jaar oud.Bron 4

Huwelijksregister 1850
Bron: BS HuwelijkSoort registratie: BS Huwelijk akte(Akte)datum: 07-09-1850
Vader van de bruidegom Jan Ulbes Hoekstra
Moeder van de bruidegom Baukje Jacobs
Bruidegom Ulbe Jans Hoekstra leeftijd 36 jaar, geboren te Tzum
Bruid Jeltje Oeges Gaarda leeftijd 34 jaar, geboren te Scharnegoutum
Vader van de bruid Oege Pieters Gaarda
Moeder van de bruid Antie Ruurds
Bronvermelding Huwelijksregister 1850, archiefnummer 30-13, Burgerlijke Stand Franekeradeel - Tresoar, inventarisnummer 2007, aktenummer 039
Gemeente: Franekeradeel Periode: 1850

Kind(eren):

  1. Jan Ulbes Hoekstra  1856-???? 


Notities over Jeltje Oeges Garda

Jeltje Oeges Hoekstra (geboren Gaarda)
FamilySearch Stamboom
Geboorte:1815 - Franekeradeel, Friesland, Netherlands
Overlijden:3 dec 1889
Vader:Oege Gaarda
Echtgenoot:Ulbe Jans Hoekstra
Kinderen:Jantje Hoekstra, Jan Hoekstra, Antje Hoekstra, Baukje Hoekstra, Jan Ulbes Hoekstra
Zuster:Gerbrig Oeges Kleisma (geboren Gaarda)

Tijdbalk Jeltje Oeges Garda

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jeltje Oeges Garda

Pieter Oeges
1762-1857

Jeltje Oeges Garda
1816-1889

1850

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteregister 1816 Nijland, archiefnummer 30-44, Burgerlijke Stand Wymbritseradeel - Tresoar, inventarisnummer 1003, aktenummer 031 Gemeente: Wymbritseradeel Periode: 1816
    2. BS GeboorteSoort registratie: BS Geboorte akte(Akte)datum: 14-05-1816; Nijland
    3. Memories kantoor Harlingen, archiefnummer 42, Memories van successie - Tresoar, inventarisnummer 7051, aktenummer 2/658
    4. Huwelijksregister 1850, archiefnummer 30-13, Burgerlijke Stand Franekeradeel - Tresoar, inventarisnummer 2007, aktenummer 039

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 mei 1816 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
      • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
      • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
      • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
      • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
      • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
      • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.
    • De temperatuur op 7 september 1850 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
      • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
      • 9 juli » President Zachary Taylor overlijdt, en Millard Fillmore wordt de 13de President van de Verenigde Staten.
      • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
      • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
      • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.
    • De temperatuur op 3 december 1889 lag rond de -4,8 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
      • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
      • 6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
      • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
      • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
      • 8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Garda

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Garda.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Garda.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Garda (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Dijkstra is opgesteld door wijlen Jelke Dijkstra (zoals aangegeven in de digitale, genealogische nalatenschap blijft deze publicatie online, contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    wijlen Jelke Dijkstra, "Stamboom Dijkstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dijkstra-stamboom/I2973.php : benaderd 2 januari 2026), "Jeltje Oeges Garda (1816-1889)".