Familienstammbaum Wim en Annelies de Leede » Bertus van Vliet (1878-1963)

Persönliche Daten Bertus van Vliet 


Familie von Bertus van Vliet

Er ist verheiratet mit Augustina Wilhelmina Maria Karreman.

Sie haben geheiratet


Kind(er):

  1. Alie van Vliet  1911-2007
  2. Leo van Vliet  1915-1985


Notizen bei Bertus van Vliet

Mijn moeder is in Kampen geboren. Daar diende haar vader als militair. Hij heeft het gebracht tot adjudant of. Ze heeft het ook vaak gehad over sergeant majoor. Militaire rangen zeggen me niets. Het moet een onder-officiersfunctie zijn geweest. Want hij was geen officier. In ieder geval had hij een mooi uniform dat indruk heeft gemaakt op mijn moeder. Volgens officiele berichten was opa van Vliet fouragier. Iemand die waakte over de voorraden. een onderofficier, die voor de inlegering, wapening, fouragering, kleeding, enz. der compagnie zorgt, en tevens compagnieschrijver is

 

 

Mijn moeder was heel ziekelijk; toen ze nog een baby was had de dokter tegen haar moeder gezegd dat “de gordijntjes van de wieg wel snel dicht zouden gaan”. Als baby is ze al bediend door pastoor Streppel. Ze kwam er wel bovenop, maar haar gezondheid bleef kwakkelen

Toen ze op de lagere school zat, was haar gezondheid wederom maar minnetjes. Als ongeveer 9 jarige moest ze, ze weet zelf niet meer waarvoor, verplicht rusten op een soort bed in de tuin achter haar huis. Ze ging er dan regelmatig vandoor, omdat ze zich niet ziek voelde en ook met de andere kinderen wilde spelen. Haar vader zocht haar dan weer op en dan was het met het spelen gedaan. Na enige tijd kreeg ze echter hoge koorts en ze moest met spoed worden opgenomen in het Elisabeth-ziekenhuis in Amersfoort. Ze werd er met een koetsje naar toe gebracht. Ze kreeg een bloedtransfusie. Die kon ze zich nog goed herinneren. De man die haar bloed gaf lag op een brancard naast haar en ze kreeg rechtstreeks van hem het bloed toegediend.

Ze werd ook enkele malen vanwege de hoge koorts in een kletsnat laken gewikkeld en daarna in een nat bed gelegd om de koorts te laten zakken. Het bleek niet te helpen en ze werd bediend. Ook dit kwam ze te boven. Elke dag kwam kwam sergant-majoor van Vliet, voordat hij naar zijn werk ging, even langs. Ze hoorde hem aankomen omdat zijn sabel dat hij droeg steedstegen de treden van de trap tikte.

Opa van Vliet begon in Kampen als militair, daarna Utrecht en daarna tot zijn pensioen in Amersfoort. na zijn pensionering vertrok hij naar Dieren. daar woonde Geertje, de zuster van oma Van Vliet. Later is hij verhuisd naar de Nicollaas Beetslaan 54 in Zeist. In een huis dat gehuurd werd van opa Fluitman. In Kampen zal hij hoogstwaarschijnlijk Stijn Karreman hebben ontmoet.

De militair Bertus trouwde met Stijn op 21 mei 1908 in Kampen (aktenummer 103) Archief locatie: Historisch Centrum Overijssel, toegang 123, inventarisnummer 07491, huwelijksakte

ouders van Bertus van Vliet waren Simon van Vliet (werkman) en Theodora Leest

ouders van Stijn Karreman waren Adrianus Johannes Hendrikus Karreman (kleermaker) en Alijda Maria Habes

Bertus kwam uit Waddinxveen en de familie van Stijn was gevestigd in Kampen.

 

Fourier

[Mil. Woordenboek, spelling van 1861 ``Fourier``] Een onderofficier, bij elke kompagnie infanterie, artillerie of mineurs (in ons leger ook bij elk eskadron kavallerie) aanwezig. In vele legers heeft hij nog thans, even als oorspronkelijk bij de vendels landsknechten, het opzigt over de inlegering en wordt hij op marsch tot het kwartiermaken '

een onderofficier, die voor de inlegering, wapening, fouragering, kleeding, enz. der compagnie zorgt, en tevens compagnieschrijver is

De ouders van opa van Vliet komen uit de buurt van Waddinxveen. / Reewijk. / Gouda.

De moeder van Bertus van Vliet heette Dorathea en ze werd Doortje genoemd. Hoe de vader heette en wat hij voor werk had weet mama zich niet te herinneren. Ze hadden weinig contact met die kant van de familie. Als ze wel eens te logeren gingen was dat een hele reis, en dat werd vroeger natuurlijk minder gedaan dan tegenwoordig. Ze weet zich nog te herinneren dat ze van Gouda naar Waddinxveen met de boot ging (over de IJssel of Gouwe) en dat ze vlak bij de afstapplaats moest zijn.

Opa van Vliet, moet niet zo oud zijn geworden. Hij had waarschijnlijk last van dementie en was volgens mijn moeder opgenomen in een “verpleeghuis”.

Ze weet ook niet meer of ze ooms en tantes had van die kant. Ze noemt de namen Ant (zij had een sigarenzaak) en Aart.

Oudestraat Kampen woonden opa en oma Karreman

Opa Karreman was kleermaker; hij had zijn werktafel voor het raam n de achterkamer staan.

Herman werkte op het gemeentehuis in Kampen en was broer van Oma van Vliet; Lies was een andere dochter (Alie Karreman (Bilthoven) was daar de dochter van.

 

Alie haar grootouders Karreman woonden ook in Kampen; hij was kleermaker en woonde de “Oude Straat” op de 1e verdieping. Voor het raam had hij een grote kleermakerstafel staan waarop hij werkte. In het weekend werd dat allemaal opgeruimd. Mijn moeder heeft enkele jarenaan de IJssel gewoond, daarna op het kazerneterrein. Ze weet zich nog goed te herinneren dat er 5 kinderen waren. Stijn (oma van Vliet), Geertje, Lies (zij leed aan valklende ziekte) Herman en Martinus en Willem (?)

 

Opa van Vliet begon in Kampen als militair, daarna Utrecht en daarna tot zijn pensioen in Amersfoort. na zijn pensionering vertrok hij naar Dieren. daar woonde Geertje, de zuster van oma Van Vliet. Later is hij verhuisd naar de Nicollaas Beetslaan 54 in Zeist. In een huis dat gehuurd werd van opa Fluitman. In Kampen zal hij hoogstwaarschijnlijk Stijn Karreman hebben ontmoet.

 

De familie Karreman kwam in contact met de familie de Goede omdat de broer van Oma van Vliet-Karreman, Willem Karreman trouwde met een zus van oma Fluitman-de Goede, Da. Daar is nog een hele mooie groepsfoto van gemaakt. Op die foto staat mama op de arm van oma van Vliet en op de arm van oma Fluitman zit oom Jan, de oudste van de kinderen Fluitman. Dat is geweest in1911.

Een jaar later had er nog een huwelijk plaats tussen een Karreman en een de Goede

 

De grootouders van opa van Vliet W. van Vliet (1832) en Theodora van Leest (1842)

9 kinderen:

c, adelbertus, johannes, arnoldus

antonius, leonardus geertruida, theodora, Johanna, Ant

bij een van die tantesAnt (misschien van Antonius???) gingen ze een paar keer per jaar logeren. Ze hadden twee dochters Letta en Marie v Vuuren?? ze hadden een sigarenzaak in waddinxveen

ook vanuit scheveningen zijn ze er nog wel een aantal keren geweest.

 

In Kampen zijn de twee oudsten geboren. Langs de IJssel, links van de brug. Thea en Alie; daarna in de kazerne gewoond

Langstraat Amersfoort: Leo

Nieuwe Gracht Utrecht: Herman

Tulpstraat 13 Dieren

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Bertus van Vliet?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Bertus van Vliet

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Bertus van Vliet


Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

  • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
  • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
  • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



Visualisieren Sie eine andere Beziehung

Die angezeigten Daten haben keine Quellen.

Historische Ereignisse

  • Die Temperatur am 1. Oktober 1878 war um die 13,2 °C. Es gab 16 mm Niederschlag. Der Winddruck war 2 kgf/m2 und kam überwiegend aus Nord-Westen. Der Luftdruck war 76 cm. Die relative Luftfeuchtigkeit war 79%. Quelle: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) war von 1849 bis 1890 Fürst der Niederlande (auch Koninkrijk der Nederlanden genannt)
  • Von 3. November 1877 bis 20. August 1879 regierte in den Niederlanden das Kabinett Kappeijne van de Coppello mit Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal) als ersten Minister.
  • Im Jahr 1878: Quelle: Wikipedia
    • Die Niederlande hatte ungefähr 4,0 Millionen Einwohner.
    • 2. Februar » Das von Gottfried Semper konzipierte Neue Hoftheater in Dresden wird eingeweiht.
    • 25. Mai » Die komische Oper H.M.S. Pinafore; or, The Lass that Loved a Sailor des Komponisten Arthur Sullivan und des Librettisten William Schwenck Gilbert, bekannt als Gilbert und Sullivan, hat an der Opera Comique in London ihre Uraufführung. Mit insgesamt 571 Aufführungen in Serie wird das Stück die bis dahin zweitlängste Aufführungszeit eines musikalischen Bühnenwerks haben.
    • 4. Juni » Das Osmanische Reich tritt in einem zunächst geheimen Vertrag die Insel Zypern an Großbritannien ab, doch behält sich der Sultan Souveränitätsrechte vor. Die Briten versprechen, ihn im Gegenzug gegen die russische Expansion zu unterstützen.
    • 17. Juli » Die Kinderarbeit in Deutschland wird auf Heimarbeit und Landwirtschaft beschränkt.
    • 12. November » US-Präsident Rutherford B. Hayes entscheidet als von Argentinien gebetener Schiedsrichter im Streit über den Grenzverlauf im Gran Chaco zu Gunsten Paraguays und zu Lasten der Tripel-Allianz.
    • 10. Dezember » Auf dem Gothaer Hauptfriedhof wird die erste Feuerbestattung in einem deutschen Krematorium durchgeführt.
  • Die Temperatur am 10. September 1963 lag zwischen 7,0 °C und 18,9 °C und war durchschnittlich 13,0 °C. Es gab 6,3 Stunden Sonnenschein (48%). Es war Halb- bis Schwerbewölkt. Die durchschnittliche Windgeschwindigkeit war 1 Bft (Schwacher Wind) und kam überwiegend aus Osten. Quelle: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) war von 4. September 1948 bis 30. April 1980 Fürst der Niederlande (auch Koninkrijk der Nederlanden genannt)
  • Von 19. Mai 1959 bis 24. Juli 1964 regierte in den Niederlanden das Kabinett De Quay mit Prof. dr. J.E. de Quay (KVP) als ersten Minister.
  • Von 24. Juli 1963 bis 14. April 1965 regierte in den Niederlanden das Kabinett Marijnen mit Mr. V.G.M. Marijnen (KVP) als ersten Minister.
  • Im Jahr 1963: Quelle: Wikipedia
    • Die Niederlande hatte ungefähr 11,9 Millionen Einwohner.
    • 18. Januar » Die zum Britischen Weltreich gehörende Kolonie Aden tritt der Südarabischen Föderation bei.
    • 22. Januar » Der deutsche Bundeskanzler Konrad Adenauer und der französische Staatspräsident Charles de Gaulle unterzeichnen im Élysée-Palast in Paris den Deutsch-Französischen Freundschaftsvertrag, bekannt als Élysée-Vertrag.
    • 29. Januar » Die Verhandlungen mit Großbritannien über einen Beitritt zur Europäischen Wirtschaftsgemeinschaft scheitern am Veto des französischen Staatspräsidenten Charles de Gaulle.
    • 27. Februar » Schah Mohammad Reza Pahlavi führt im Rahmen der Weißen Revolution per Dekret das Wahlrecht für Frauen im Iran ein.
    • 5. April » Die ARD strahlt erstmals den Weltspiegel mit Berichten von Auslandskorrespondenten im deutschen Fernsehen aus. Gerd Ruge moderiert die Sendung im ersten Programm.
    • 2. Mai » In einem Grenzabkommen mit der Volksrepublik China erkennt Pakistan die chinesische Souveränität über das Shaksgam-Tal und die durch den Indisch-chinesischen Grenzkrieg von 1962 geschaffenen territorialen Besitzverhältnisse in Kaschmir offiziell an.


Gleicher Geburts-/Todestag

Quelle: Wikipedia

Quelle: Wikipedia


Über den Familiennamen Van Vliet

  • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Van Vliet.
  • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Van Vliet.
  • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Van Vliet (unter)sucht.

Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
Annelies de Leede, "Familienstammbaum Wim en Annelies de Leede", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-leede/I6653.php : abgerufen 11. März 2026), "Bertus van Vliet (1878-1963)".