De temperatuur op 31 januari 1921 lag tussen 2,8 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 1,6 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
25 februari » Georgië wordt bezet door de Sovjet-Unie.
27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
Trouwdag 18 september 1942
De temperatuur op 18 september 1942 lag tussen 10,1 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
9 april » Tweede Wereldoorlog: in Kamp Amersfoort worden 77 krijgsgevangen soldaten uit de Sovjet-Unie gefusilleerd.
22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
5 juni » Slag bij Midway: De United States Navy verwerft het maritieme overwicht in de Stille Oceaan door vier Japanse vliegdekschepen tot zinken te brengen.
7 september » Alle zilveren munten die in Nederland nog in omloop zijn worden door de bezetter uit roulatie genomen.
Dag van overlijden 7 september 1991
De temperatuur op 7 september 1991 lag tussen 13,0 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
8 maart » Een wetswijziging in België maakt het mogelijk dat er een vrouw op de troon komt.
14 maart » Jimmy Eriksson, Zweeds autocoureur
17 maart » In Bonn scherpt Ron Dekker, zwemmer van De IJsel uit Deventer, het Nederlands record op de 100 meter schoolslag kortebaan (25 meter) aan tot 59,70.
28 september » De Komsomol, de jeugdorganisatie van de communistische partij van de Sovjet-Unie, maakt een einde aan haar activiteit en heft zich daarmee de facto op.
13 november » Het voetbalelftal van de Sovjet-Unie speelt zijn laatste wedstrijd. Tegenstander is Cyprus.
6 december » Het beschadigde schilderij 'Who's Afraid of Red, Yellow and Blue' van Barnett Newman blijkt met een verfroller te zijn overgeschilderd door 'restaurator' Daniel Goldreyer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. van Broekhoven, "Database Van Broekhoven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/database-van-broekhoven/I161832.php : benaderd 24 februari 2026), "Johannes Catharina Gerardus de Kort (1921-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.